• Anasayfa
  • Oyun
  • Bug’lar Yüzünden Deliren Oyuncu, Oyunun Yapımcı Firmasına Tehditler Savurdu!

Bug’lar Yüzünden Deliren Oyuncu, Oyunun Yapımcı Firmasına Tehditler Savurdu!

1
0
0
0
0
Tecmo Koei’nin geliştirdiği bir oyundaki fazla sayıda bulunan bug’lara sinirlenen 40 yaşındaki Japon oyuncu, ‘öperim yapacağınız işi’ diyerek tehditler savurdu.
Bazı şirketler her ne kadar ‘oyunumuzda bug bulana şu kadar ödül’ tarzında bildirimlerde bulunuyor olsa da en kral yazılım ürünü olan oyunlarda bile bug’lara rastlayabiliyoruz. Mesela ben (FIFA’nın hangi sürümüydü hatırlamıyorum) futbolcunun yerin içine girip sonra örümcek gibi çıktığı o görüntüyü hiç unutmuyorum. Bir kere gördüğüm bug’ı bile aylarca unutamamışken sürekli olarak farklı farklı bug'lara rastlayan bir oyuncuyu düşünün. 

Japonya’nın Okayama şehrinde yaşayan 40 yaşındaki bir oyuncu, Tecmo Koei’nin geliştirdiği bir oyunda karşısına sürekli olarak çıkan bug’lardan illallah demiş olacak ki oyunun müşteri hizmetlerinden bir sorumlusuna telefonda ‘hayatınıza son vermemi mi istiyorsunuz?’, ‘illa orada çalışanlara zarar mı vereyim?’ gibi tehditler savurmuş. Oyuncuyu hangi oyunun bu kadar delirttiği bilinmese de bug’ların sayısı o kadar fazlaymış ki adam baya baya oyunu oynayamıyormuş. Yaptığı tehditlerden sonra da doğal olarak tutuklanmış. (haberdeki görsel, firmanın yapımcılığını üstlendiği Ninja Gaiden 3’ten alınma)

Kaynak: Bolumsonucanavari
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0