Call of Duty: Advanced Warfare İncelemesi

1
0
0
0
0
Sonunda Call of Duty çok güzel bir oyunla geri döndü. Geri döndü diyoruz çünkü geçen seneki Call of Duty: Ghosts oyununu satış rakamları ve hakkında yapılan yorumlar biraz kötüye işaret etmiş durumdaydı. Bu da aslında ciddi bir tehlike anlamına geliyordu.
Sonunda Call of Duty çok güzel bir oyunla geri döndü. Geri döndü diyoruz çünkü geçen seneki Call of Duty: Ghosts oyununu satış rakamları ve hakkında yapılan yorumlar biraz kötüye işaret etmiş durumdaydı. Bu da aslında ciddi bir tehlike anlamına geliyordu. Call of Duty'nin dünyadaki en iyi FPS olup olmadığı elbette tartışılır, ancak şu da bir gerçek ki gerçekten ciddi bir fan grubuna sahip bu seri hayranlarını yine mutlu etmiş gibi görünüyor.
 

 Ön bakış: Kopyala

Call of Duty bu oyun ile tamamen değişmiş durumda değil. Zaten seriyi bilenler çok fazla yabancılık çekmeyecekler. Seri de ilk defa gelecek tarih üzerinde oynuyorsunuz. Yıl 2054 ve bunun getirdiği çeşitli teknolojik gelişmeler var. Bu teknolojik hareketler ne çok fazla ne de çok az. Sanırım kararında demek yerinde olur. Oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkmış durumda. Playstation 3 ve Xbox 360 için de mevcut. Ancak ben Playstation 4 üzerinde oynama fırsatı bulduğum için oldukça eğlendiğimi söyleyebilirim.


 

 Grafik

Oyunun grafikleri gerçekten çok başarılı. Bunda teknolojinin geldiği durumun da etkisi var elbette. Ancak konunun da gelecekte olması biraz grafiklerin önünü açmış. Güzel detaylar yakalanmış ve bunları çok güzel şekilde yansıtmışlar. Her yer çok doğal, gerçekçi ve parlak. Sanırım teknoloji gelişince parlaklık direk olarak geliyor. 2054 de bu şekilde mi olur onu bilemiyoruz ama iyi bir PC üzerinde de çok güzel performans alınacağı kesin.


 

 Sesler

Ses konusunda gerçekten çalışılmış. İyi bir ses sistemiyle oynanırsa tüm atmosferin içinde hissedebilirsiniz kendinizi. Vidolar ve konuşmalar için Kevin Spacey gibi ünlü bir aktörün kullanılması zaten güzel bir hava katmış. Tüm videoları ve ara demoları güzelce takip etmenizi öneriyorum.
 

 Hikaye

Hikaye konusunda çok yüksek beklentileriniz olmasın. Ancak konunun işlenişi gayet açık şekilde oyuna bütünleştirilmiş. Hoşunuza gidecektir. Zaten hikayeden çok oyunun tüm serilerinde olduğu gibi gerçekten eğlenceli olması en büyük artısı.


 

 Oynanabilirlik

Konsol üzerinde oynanabilirlik ciddi bir problemdir. Heleki FPS oynuyorsanız zaten konsol sahipleri bunu direk anlarlar. Ancak normal oyun sürecinde pek de bir sorun bulunmuyor. Kişisel tercihim PC üzerinde oynamak olur. Bomba atmayla ilgili değşik seçenekler sunulmuş. Bunlara çok hızlı aksiyon almanız pek mümkün olamayabiliyor. Ancak onun dışında gayet iyi seviyede bir oynanabilirlik var diyebiliriz.


 

 Multiplayer

Evet multiplayer oynama çok iyi. Zaten kişisel olarak multiplayer oynamak bana daha uygun. Bu konuda iyi iş çıkarmışlar diyebiliriz. Avatarnızı, silah slotlarını düzenleme, değiştirme, badgeler toplama şansınız var. Bu kısımlarda denge oldukça güzel sağlanmış. Yani yeni bir oyuncunun gelip saçma sapan overpowered olma durumu yok. Her yaptığınız yeniliğin belirli bir puanı var ve siz 13 puandan daha fazla harcayamıyorsunuz. Bunu dağıtmak sizin elinizde. Bir yandan level almanız zaten devam ediyor.
 

 Sonuç

Oyun için gerçekten eğlenceli diyebiliriz. Hayatınızı değiştirecek bir oyun elbette değil. Ancak grafikler, sesler ve Call of Duty efsanesi için bu oyunu almak isteyeceğinizi biliyorum. Oyunu bir kere bitirdim ve şimdi multiplayer olarak devam ediyorum. Tahminimce yeni Call of Duty gelene kadar bu FPS ihtiyacımızı çözecektir. Fiyatı çok düşük değil ama bu da zaten gamerların en temel sorunu. Karar sizin, kesinlikle öneriyorum.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0