• Piyasaya Çıkan Call of Duty Black Ops 3 İçin İlk Detaylar

Piyasaya Çıkan Call of Duty Black Ops 3 İçin İlk Detaylar

1
0
0
0
0
Piyasaya Çıkan Call of Duty Black Ops 3 İçin İlk Detaylar
3 yılın ardından beklenen an geldi ve Call of Duty: Black Ops 3 dünya çapındaki tüm oyuncular için başladı.
Call of Duty fanları uzun süredir bu günü bekliyordu. Aslına bakarsanız biraz fazla uzun, 3 yıl kadar. Fakat bu uzun uğraşların meyvesini Treyarch'ın haberi ile yemeye başlıyoruz, Call of Duty: Black Ops 3. Sonunda raflarda yerini aldı! Steam'de 179TL'ye satılan oyun için ayrıca 149TL'lik de bir Season Pass, yani gelecek tüm ek paket ve DLC'leri alacağı özelliği satın alabilirisiniz. Ya da hiç uğraşmadan 299TL'ye CoD: BO3 + Season Pass + Bir harita + 2 adet özel silah kazanabilirsiniz. (bknz.)

Oyuna dönecek olursak eğer Call of Duty: Black Ops 3 yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Üç efsanevi modu ve her modun kendine ait oynanış sistemi ile yenilikçi ve güçlü bir sistemi gözler önüne seriyor. Activision firması aşağıda sıralayacağımız dikkat çekici modlar ile bizi oyuna davet ediyor.
 

 Single Playerın vazgeçilmezi: Campaign

 

Black Ops 3'de hikayeye ister tek başınıza başlayın, isterseniz 4'lü co-op modu ile yanınıza 3 arkadaşınızı daha alın. Campaign modu oynamak sizi ve arkadaşlarınızi mükemmel ve tekrarlanabilir bir maceranın içine sokar ve Call of Duty sinematikleriyle dolu bir deneyim yaşamış olursunuz. Yeni arena-tarzı başlangıç özelliği ile takımınızı stratejik noktalara koyarak oyunu daha kaliteli bi hale getirebilirsiniz.

Peki player özelleştirmesi konusunda bir şeyler yapıldı mı?

Sormanız hata. Campaign modundaki her player tamamen özelleştirebilir; buna silahlar, ekipmanlar, yetenekler ve hatta karakterinizin giysisi bile dahil. Oyunda tam anlamıyla hazırlanmış bir ilerleyiş sistemi var. Öyle ki siz ve arkadaşlarınız kişiselleştirilmiş cephaneliğe girerek kabiliyetlerinizi geliştirebiliyorsunuz.
 

 Multiplayer

 
Multiplayer modu için Treyarch birkaç şey hazırlamış. Specialist ve Gunsmith sistemleri daha zengin ve kaliteli bir oyun tecrübesi sunuyor.

Yeni hareket sistemi çoklu kombinasyonlarda playerın daha akıcı oynayabilmesi için tasarlandı. Daha çok momentum ve zincirleme altyapısı ile manevralara uygun bir sistem. Bununla beraber her harita yeni sisteme göre tasarlanmış. Bu sayede playerlara kendi taktiklerini ve manevralarını seçme şansı sunuyor.
Specialist sistemi ile her birinin kendine has sesi ve görüntüsü olan black op askeri seçebilirsiniz. Rank atladıkça her karakter için üst seviye saldırı gücü arttırıcı yetenekler ve silahlar elde edebilirsiniz.

Sonuncusu ama en kötüsü değil, Gunsmith sistemi. Herhangi bir silahı istediğin şekilde özelleştirebileceğinizi söylesek nasıl hissederdiniz? Sadece multiplayer modunda bunu yapabilmek mümkün. Bir silah düşünün, bunun üzerindeki ek aparatlardan tutun da rengine kadar amblemine kadar her şeyini tamamen değiştirebilmeniz mümkün.
 

 Shadows of Evil a.k.a. Zombie Co-Op

 

Zombiler? Evet, lütfen.

Kendi tecrübe sistemi, oynanışı ve hikayesi ile Shadows of Evil bi süre unutamayacağınız korku dolu anlar yaşatma peşinde.

Her şey Morg Şehri'nde başlıyor. 1940'larda kurulmuş hayali bir şehir düşünün ve tam merkezinde dört acımasız karakter var: the femme fatale, the magician, the cop ve the boxer. Her yerde zombiler ve onlarla savaşarak bu durumun üstesinden gelip, olayların nasıl başladığını çözmesi gereken karakterler.

Genel itibariyle baktığımızda 3 sene süren bekleyişi hak etmediğini söyleyemiyoruz. Her yeni gelen oyunuyla bizi daha da kitleyen, daha da kaliteli işler çıkaran ekip yine aynı kalitede bir iş çıkarmış. Ellerine sağlık.

İyi oyunlar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0