• Anasayfa
  • Oyun
  • Call of Duty Serisi Toplamda 175 Milyon'dan Fazla Kopya Sattı!

Call of Duty Serisi Toplamda 175 Milyon'dan Fazla Kopya Sattı!

0
0
0
0
0
Yılların efsane fps serisi Call of Duty, şimdiye kadar toplamda 175 Milyon orjinal kopya sattığı duyuruldu.
Şu anda "Bir tane FPS oyunu söyleyin" diye bir soru soracak olsak gelecek cevapların %99'u iki oyunu işaret edecektir. 1) Call of Duty 2) Battlefield.

FPS denilen oyun sistemi direkt olarak "savaş oyunlarını" çağırıştırır ve tabiki biraz önce dediğim gibi bu iki efsane seriyi. İlk olarak 2002 yılında ortaya Battlefield: 1942 ile çıkan Battlefield ile, kendi adını taşıyan oyunuyla bir sene sonra, yani 2003 yılında sahne alan Call of Duty azılı iki düşman gibi çekişmeye devam etmekte.

Samsung-Apple, FIFA-PES gibi çekişmelerin bence en zevkli ikilisi olan Battlefield-Call of Duty'de bu çekişme gittikçe kızışmakta.Ama maalesef okunması ve tartışması çok zevkli olan bu iki oyunun kıyaslamasını yapmayacağız. Bu haberimizin konusu Call of Duty olacak.

Activision firması tarafından yayınlanan ve büyük fan kitlesine sahip olan COD serisi için Xbox Call of Duty Championship adına yayınlanan verilerle ne kadar önemli bir oyun serisi olduğu tekrar ortaya çıkmış oldu.

27-29 Mart tarihleri arasında Los Angeles'ta düzenlenecek turnuva için yayınlanan görsel ile toplamda 2003'ten bu yana 175 Milyon kopyadan fazla COD satışı yapıldığı, 100 Milyar'dan fazla da çoklu oyuncu maçı yapıldığı, 300 Milyar'dan fazla da oyun sırasında bomba kullanıldığı belirtilmiş. Son olarak 579 Milyar oyun içi ödül verildiği belirtilen COD'da bu sayı içinde bulunduğumuz Samanyolu Galaksisi'nin sahip olduğu tahmin edilen yıldız sayısını beşe katlıyorFPS olarak resmi rakamlarla en çok satılan oyun olduğunu anlayabildiğimiz COD, "en fazla satan oyun serisi" olamıyor. Çünkü bu seri hala PC için çıkamayan GTA'ya ait. Şimdiye kadar 185 Milyon'dan fazla satan Grand Theft Auto serisi PC'ye çıkışı ile bu sayıyı 200 Milyon'dan yukarıya taşıması bekleniyor.

Ayrıca dipnot olarak eklemek gerekirse şimdiye kadar 100 Milyon satışı aşan oyunlar LEGOMario, PokemonNeed for SpeedFinal Fantasy, ve FIFA olarak dikkat çekiyor.

Son olarak bir soru sormak istiyorum; "Sizce korsan oyunları da dahil edersek COD'un satış rakamları ne kadar yüksek olurdu?" (DÜŞÜNEMEDİ)

Unutmadan, bu kadar COD'dan bahsetmişken Call of Duty'nin tüm serilerine biz göz atmak güzel bir nostajli olacaktır.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0