Candy İsmine Yasak Geldi

0
0
0
0
0
Candy İsmine Yasak Geldi
Son zamanların Facebook ve mobil oyunlarda en fazla oynanan oyunu olan Candy Crush Saga'nın geliştirici firması, 'Candy' (şeker) kelimesinin isim hakkını satın aldı. Bu ismi bundan böyle sadece şirket kullanacak.
Son zamanların Facebook ve mobil oyunlarda en fazla oynanan oyunu olan Candy Crush Saga'nın geliştirici firması King, 'Candy' (şeker) kelimesinin isim hakkını satın aldı. Bu ismi bundan böyle sadece şirket kullanacak.

2013 yılına damga vuran Candy Crush Saga'nın yapımcısı olan firma, oyunun isminde geçen 'Candy' kelimesinin isim hakkını satın alarak ismini bir kez daha duyurdu. ABD Patent ve Marka Ofisi'ne başvuran King, Candy kelimesinin başkaları tarafından kullanılmasını engellemek için isim hakkını aldı. Talebi onaylanan şirket, bundan sonra tablet ve telefonlarda şeker ismini sadece kendisi kullanacak.

King'in aldığı isim hakkı sadece oyunu değil, yazılım, giyim ve eğitim servislerini de kapsıyor. İsim hakkını satın alan King, Apple'a mesaj atarak içerisinde 'Candy' kelimesinin geçtiği uygulamaları kaldırmasını istedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0