• Anasayfa
  • Oyun
  • Cansız Mankenlerden Korkmanızı Sağlayacak Oyun; Late Night Shop!

Cansız Mankenlerden Korkmanızı Sağlayacak Oyun; Late Night Shop!

1
0
0
0
0
Yeni çıkacak Late Night Shop adlı oyunda, cansız mankenlerle dolu bir mağazada hayatta kalmaya çalışacaksınız.
İnsan figürleri diyince aklımıza gelen ilk cisimler cansız mankenlerdir. Cansız mankenler gündelik hayatımızda birçok yerde karşılaştığımız ve normal algıladığımız figürler olsa da bu cisimler insana benzedikleri için beynimizde "her an hareket edebilir" olarak değerlendirilir. Bu değerlendirme beynin cisimleri otomatik şekilde sınıflandırmasından dolayı kaynaklanır. Bu cisimler cansız olduğu için hareketsiz kalmalı fakat beyin tarafından hareketi olası görülüyor. İşte bu ikilem, bu figürlerin bilimsel olarak neden korkunç olduklarını açıklıyor.

Bu bilimsel verileri konu alan film sayısı çok, peki ya oyun? Şu an geliştirilme aşamasında bulunan Late Night Shop adlı bir oyun, bu cisimlerin beynimiz tarafından korkunç olarak algılanan doğasını konu almış. Oyunda bir mağazada teksiniz ve tabii ki gece vakti. Siz mağazadan çıkışın yollarını ararken mağazada bulunan mankenler boş durmuyor ve sizin peşinizden gelmeye başlıyor. Oyun "kaç-kovala" yapısı üzerine fakat farklı olan birşey var; mankenler sadece siz onlara bakmadığınızda hareket edebiliyorlar.

Oyun geliştiricileri tabii ki bir noktaya bakarak mankenleri atlatabileceğimizi düşünmüş ve bunu mümkün kılmamak için oyuna göz kırpma eklemişler. Oynadığımız karakter, mankenlerle direkt olarak göz teması kuruyorsa da göz kırptığı anda bu cisimler size biraz daha yaklaşıyor.
 

İzleyenler bilir, göz kırpınca başımıza kötü olayların geldiği bir başka kurgu da Doctor Who. Oyundaki mankenler, Doctor Who'da bulunan weeping angels ile aynı özelliklere sahip.

Hala geliştirilme aşamasında olan oyunun tam olarak ne zaman çıkartılacağı belirli değil. Late Night Shop şimdilik sadece PC platformu için çıkartılacak ve aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğüyle de oynanabilir olacak.

Kaynak: Kotaku
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0