• Anasayfa
  • Oyun
  • Hiç Zaman Kaybetmeyen Çinliler, Çıkalı Birkaç Hafta Olan Clash Royale'in Çakmasını Yaptılar

Hiç Zaman Kaybetmeyen Çinliler, Çıkalı Birkaç Hafta Olan Clash Royale'in Çakmasını Yaptılar

4
3
1
1
0
Eline geçen her ürünün sahtesini üretmekte dünya markası olan Çinlilerin yeni hedefi popüler mobil oyun Clash Royale oldu. Sahte oyunun ilk ekran görüntüleri internete düştü.
Güzel ve başarılı bir ürünün başına gelebilecek en kötü şey, sanırım Çinliler tarafından keşfedilmesidir. Ne olduğu önemli değil; evden arabaya, akıllı telefondan bilgisayara her şeyin kopyasını üretmekte dünya markası olan Çinlilerin yeni hedefi ise Clash Royale oyunu oldu. Supercell’in popüler oyununu klonlayan Çinliler, ilk ekran görüntülerini de internet ortamında paylaştı.

 Klon Oyun Ne Kadar Sürede Yapıldı?

Hatırlayacağınız gibi, birkaç gün önce yayınladığımız buradaki haberimizde Supercell oyunlarının günlük 100 milyon oynama sayısına ulaştığını sizlerle paylaşmıştık. Böyle büyük başarıya imza atan bir yapımın Çinlilerin gözünden kaçması mümkün olmazdı. Zaten kaçmadı ve Çin’in Çengdu şehrindeki bir yazılım şirketi, oyunun oynanabilir bir beta sürümünü yaklaşık 10 günlük bir süre içerisinde ortaya çıkarmayı başardı. 

                                                                     (Sağdaki orijinal)

 Google Play Store'da Yayınlanacak!

Çinli şirket, sahte Clash Royale'i Google Play Store’a ay sonuna kadar yayınlamayı planlıyor. Oyun dünyası ise başarılı yapımlarını özellikle Asya pazarında klonlanmaya karşı korumanın yollarını arıyor. San Francisco’da önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda “Oyununuzun Asya’da Korsanı Çıktığında Ne Yaparsınız?” başlıklı bir oturum düzenlenecek. Bakalım oyun geliştiriciler klon oyunlara karşı etkili bir yöntem geliştirebilecek mi?


                                                                      (Sağdaki orijinal)
4
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
1
1
0