• Anasayfa
  • Oyun
  • Clash Of Clans'ın Geliştiricisi Rekor Kırdı!

Clash Of Clans'ın Geliştiricisi Supercell'den Rekor: Günde 100 Milyon Oyuncu!

16
3
1
1
1
Clash Of Clans'ın Geliştiricisi Supercell'den Rekor: Günde 100 Milyon Oyuncu!
Mobil oyun geliştiricisi Supercell büyük bir rekora imza atı. Finlandiya merkezli oyun şirketi, mobil platformlardaki oyunlarını günde 100 milyon kişinin oynadığını açıkladı.
Birçok oyunu ile mobil oyuncuların gönlünü kazanan Supercell, yeni bir rekora imza attı. Clash of ClansBoom Beach ve Hay Day gibi oyunların geliştiricisi olan şirket, tüm platformlarda oyunlarını günde 100 milyon kişinin oynadığını açıkladı. Yeni rekorundan dolayı oldukça mutlu olan Supercell, farklı ülkelerden oyunculara yönelik çeşitli dillerde teşekkür videosu yayınladı.

 "100 Milyon" Ne Kadar Büyük?

"Supercell mutlu olmasın da biz mi olalım?" derseniz, "çok haklısınız" derim. Söylemesi dile kolay ama 100 milyon günlük oyuncu, Türkiye'nin toplam nüfusundan daha fazla. Hatta detaylı bir örnek verecek olursak İstanbul, Londra, New York, Tokyo, Moskova, Seul gibi birçok şehrin nüfusunu bir araya getirseniz günlük Supercell oyuncularını geçemiyorsunuz. (Videodaki örneği biraz modifiye ettik.) Özetle, adamlar günlük oyuncu sayısı bakımından şu an için zirveye ulaşmış görünüyor.

 Videoda Türkçe Teşekkür Ediliyor

Yayınlanan teşekkür videosuna dönecek olursak, video içeriğinde ilginç istatistikler veriliyor ve 100 milyon günlük oyuncunun "aslında ne kadar büyük" olduğu anlatılıyor. Çarpıcı bir örnek de bu rakamın Amerikalıların içtiği günlük kahve sayısından fazla olduğu yönünde. Videonun sonunda ise, Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilde teşekkür ediliyor.
 
  Clash Of Clans Mobil Uygulamasını İndir
 
  Clash Royale Mobil Uygulamasını İndir
 
16
3
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
16
3
1
1
1