• Anasayfa
  • Oyun
  • Comcast ile EA, Oyunları Televizyonunuza Getirecek

Comcast ile EA, Oyunları Televizyonunuza Getirecek

0
0
0
0
0
EA, oyun sektöründe olan hakimiyetini farklı bir platformda da yakalamaya çalışıyor.
Amerika merkezli kablolu yayın kuruluşu olan Comcast, streaming oyunları geliştirilmesi bağlamında Electronic Arts ile bir işbirliği içine giriyor. X1 müşterilere sunulacak olan sistemin kayıt aşaması, bugün beta olarak sunulmuş durumda.

Beta aşaması boyunca ücretsiz olarak sunulacak olan sistem, bir nevi ''video oyun endüstrisi ne kadar büyüyebilir?'' sorusunun cevabı olacak. Kablolu yayın kullanan müşterilere, set-top kutuları aracılığı ile oyun oynamalarını sağlayacak sistem, bu oyun deneyiminde akıllı telefon ya da tabletleri bir nevi oyun kolu işlevinde kullanılmasını da sağlayacak. Xfinity X1 set-top kutularına sahip Comcast kullanıcıları, Xfinity Games adlı uygulamadan seçtikleri oyunları, yine Comcast sistemi üzerinden oynayabilecek.Mobil cihazlarından oyunların web sitelerine bağlanacak kullanıcılar, sunulacak kod ile giriş yaparak oynayacakları oyunu seçecekler. Sonrasında ise görüntünün televizyona aktarıldığı oyunu, telefon ya da tabletlerinden oynayabilecekler. Yani EA ve Comcast, Xbox, PS gibi konsolların sunduğu sistemin benzerini sunacak ve oyun kolu ihtiyacını telefon/tabletinizle gidermenizi sağlayacak. Sistemin beta sürümü kapsamında sunacağı oyunların listesi şu an için şu şekilde;

Real Racing 2
EA Sports FIFA Soccer 13 (note: not a typo)
Monopoly
NBA Jam on Fire Edition
EA Sports PGA Tour Golf
Plants vs. Zombies
Peggle Nights
Word Whomp Underground
World of Goo


Comcast tarafından yapılan açıklamada, sistemin iyi bir veri bağlatı hızına sahip olması gerekmekte. Yeterli upload/download hızına ulaşamayan kullanıcılar, streaming oyun tecrübesini verimli olarak yaşayamayabilir. İki şirketin amacı, süreki ve düzenli olarak oyun oymayan, ancak oynadığında da keyif almak isteyen kullanıcı kitlesine ulaşmak. Bu sebeple çok üst düzey oyunlardan ziyade, yukarıda listesini verdiğimiz oyunlar tercih edilmiş durumda. Yani beta aşaması sonrası eklenecek oyunlar, yukarıdakilerle hemen hemen aynı seviyede olacak.

Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0