• Anasayfa
  • Oyun
  • CONTRA EVOLUTION Atari Android iOs incelemesi

CONTRA EVOLUTION İncelemesi

0
0
0
0
0
Konami tarafından geliştirilen, atarilerin efsanevi shooter oyunu Contra'nın mobil oyunu geçtiğimiz haftalar içerisinde piyasaya çıktı daha doğrusu oyun ücretli iken ücretsiz hale getirildi demek daha doğru olur.
Konami tarafından geliştirilen, atarilerin efsanevi shooter oyunu Contra'nın mobil oyunu geçtiğimiz haftalar içerisinde piyasaya çıktı daha doğrusu oyun ücretli iken ücretsiz hale getirildi demek daha doğru olur. Contra: Evolution adlı bu oyunu Konami firması önderliğinde Coco Entertainment geliştirdi. Contra Evolution'ı indirmek tamamen ücretsiz ancak çoğu ücretsiz oyunda olduğu gibi Contra Evolution'da da bazı oyun için satın almalar bulunuyor.


Oynanış açısından da Atari'de ki Contra'ya oldukça sadık kalınmış. Ancak her halükarda o Atari'de oynadığımız Contra'nın yerini tutmuyor. Oyun şu an için yalnızca iOS ve Android platformlarında yer alıyor ve oyunun Windows Phone platformuna çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Oyun ilk piyasaya çıktığında 0.99 dolar fiyat etiketine sahipti ancak çok kısa bir süre önce ücretsiz hale getirildi. Haliyle bununla birlikte oyunun indirme rakamları da artış gösterdi.

 

 Nerede O Eski Contra


Contra Evolution'ın oynanış açısından Atari'de ki Contra oyununa epeyce benziyor. Hatta Konami eski Contra oyununa tamamen sadık kalmış diyebiliriz. Elde ettiğimiz silahlar, oyunda ki karakterler ve savaştığımız düşmanlara kadar Atari'de ki Contra'ya sadık kalınmış. Ancak gel gelelim ki telefon üzerinden oyunu oynamak gerçekten zor. Oyunda seçtiğimiz karakter sürekli ateş ediyor ve bu nedenle ateş etmek gibi bir derdimiz yok ancak aynı anda hem yürümek hemde zıplamak biraz zor olabiliyor. Özellikle Contra'da zıplamamız gereken pek çok yer olduğunu düşünürsek bu duruma alışmanız biraz vakit alıyor. Hatta bana göre oynanış kolaylığı açısından Contra Evolution sınıfta kalmış diyebilirim.Üstelik Atari de yer alan Contra oyunu bu kadar çekici kılan en önemli özelliklerden biri de oyunu iki kişi olarak oynayabiliyor olmamızdı. Ancak ne yazık ki Contra'nın mobil sürümü olan Contra Evolution'da Co-op desteği bulunmuyor. İşin aslında oyunda Co-Op desteğinin olması cidden çok iyi olurdu. Örneğin Playstation 1'in efsane oyunlarından biri olan Metal Slug'un mobil sürümünde bu Co-Op desteği yer alıyor ve Metal Slug'un mobil oyununu Co-Op olarak oynamak gerçekten çok eğlenceli oluyor (kesinlikle öneririm deneyin).  Pek çok kişi de bu konuda bana katılacaktır ki Contra'yı Contra yapan en önemli özelliklerden biri olan Co-Op oynanışını Contra Evolution'da yer almaması büyük bir eksik. Ancak belki de ilerleyen zamanlarda oyuna Co-Op desteği eklenebilir kim bilir?
 

 Parayı Veren Düdüğü Çalar


Contra Evolution'da oyun içi satın almaların yer aldığından daha yazımızın başında bahsetmiştik. İşin aslında ücretsiz olan oyunlarda reklamlar yerine oyun için satın almaların yer alması daha çok hoşuma gidiyor. Ancak Contra'daki tüm haklarınız bitiğinde ya kazandığınız puanlar ile yeniden o bölümü oynamanız gerekiyor ya da eğer puanınız yoksa oyun içi satın alınan elmaslar sayesinde bölümü tekrardan oynayabiliyorsunuz. Oyundaki ilk bölümde ölüp tekrar doğmanız ücretsiz. İkinci seviyeye geldiğiniz tekrardan doğmak için 500 puana sahip olmanız gerekiyor. Bu tekrardan doğma ücretli her geçen bölüm daha da artıyor. 

Her ne kadar yaptığınız işlemlerden puan kazanıyor olsak da genel olarak bu puanları daha çok silah veya karakteri geliştirmek için harcamak zorunda kalıyoruz. Çünkü ilerleyen seviyelerdeki bölümler bir hayli zorlaşıyor ve geliştirme yapmadan bitirmek neredeyse imkansız. Üstüne üstlük haklarımız bittiğinde kaldığımız yerden tekrar başlamak için puan harcamamız gerekiyor. Hal böyle olunca puanlar çok hızlı bir şekilde tükeniyor ve bu nedenle oyun içi satın almaları yönlenmek zorunda kalıyorsunuz.
 
 Contra: Evolution İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0