• Anasayfa
  • Oyun
  • Cosplay Tasarımında Level Atlamış Adam: Shawn Thorsson

Cosplay Tasarımında Level Atlamış Adam: Shawn Thorsson

0
0
0
0
0
Cosplay sektöründe bazen ağzımızı açık bırakacak çalışmalarla karşılaşıyoruz. Ve sanırız bu çalışmaların kaynağı olan arkadaşı artık biliyoruz.
Cosplay olayını sanıyoruz aranızda sevmeyen yoktur. Özellikle işin içinde film ya da oyun tarzı bir şeyin olduğu etkinlik oldu mu, ortalık cosplay'den geçilmez. Ve şöyle de bir durum var; cosplayer'lar bu konuda inanılmaz bir yol katetmiş durumda. Ancak sektörde öyle bir isim var ki, yaptığı cosplay tasarımları, adeta cosplay olmaktan çıkmış.

Shawn Thorsson (soyad da efsaneymiş), önceleri kostüm tasarımcısı olarak işler yapmaktaymış. Fakat 2008'de ilk fragmanını izlediği Iron Man filminden oldukça etkilenen Thorsson, kendine bir Iron Man zırhı yapmak için kolları sıvamış. İlk denemesi olmasına rağmen muazzam bir iş çıkarmayı başaran Thorsson, o günden itibaren cosplay işine yönelmiş ve sektörün en sağlam isimlerinden biri haline gelmiş. 
 

Thorsson'ın hazırladığı cosplay'ler resmen filmin içinden fırlamış gibi durmakta ve aslında cosplay demek bir nebze haksızlık olabilir; çünkü bu adam bildiğiniz bu işin profesyoneli olmuş.
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0