• Anasayfa
  • Oyun
  • Counter Strike Global Offensive Dünya Turnuvası Kazananı Belli Oldu!

Counter Strike Global Offensive Dünya Turnuvası Kazananı Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Çocukluğumuzun en sevilen oyununun en son versiyonu olan Counter-Strike: Global Offensive'in Dünya çapında düzenlenen turnuvasında kazanan belli oldu.
Hepimizin çocukluğunda ciddi bir yer edinmiş, günümüzde bile canavar gibi oynamaya devam ettiğimiz nadir oyunlardandır Counter Strike. Son versiyon oyunu CS:GO ile de büyük beğeni toplayan oyunun, bir süredir dünya çapında düzenlenen bir turnuva ile en iyisi aranıyordu.

Turnuva boyunca ilk maçından, final maçına kadar hepimizi heyacanlandıran, sürüsüyle "Comeback" izlediğimiz maçlar oldu. Soluksuz geçen bu turnuvanın finalinde ise, daha turnuvanın başında grup maçlarında da karşı karşıya gelmiş olan Fransa ve Polonya takımları karşılaştı. Turnuva finali de_train haritasıyla başladı.Oyunda ''terrorist'' ekibi olarak bulunan Polonya maça çok hızlı başladı ve ilk yarıyı 10-5 gibi ezici bir skorla önde kapatmayı başardı. Maçın ikinci yarısında ise ilk yarıya göre daha iyi bir oyun sergileyen Fransa, terörist takımında "terör" estiren Polonya'nın bu sefer "anti-terör" takımındaki etkili savunmasına karşı koyamadılar. İlk maç Polonya'nın 16-9 skor üstünlüğüyle bitmiş oldu ve böylelikle Polonya seriye 1-0 önde başladı.

Finalin ikinci maçı de_dust2 haritasında oynandı. Maça terörist tarafında başlayan Fransa ilk başta arka arkaya el alsa da, Polonya takımı ilk yarının sonunda skor farkını kapatmayı başardı ve ilk yarı 9-6 ile son buldu. İkinci yarıda ise Fransa'nın anti-terörist takımı Polonya'nın teröristlerine bomba alanı yüzü göstermedi. Güzel ve etkili savunmasıyla maça 16-8 skoruyla noktayı koyarak 5 maçlık final serisin de durumu 1-1 yaptılar.Seride avantajı sağlayan takımı belirleyecek üçüncü maç de_cobblestone haritasında oynandı. Dust2'de hızını alamayan Fransa yine maça çok hızlı başladı ve ilk yarıyı 12-3 gibi ezici bir skorla kazanmayı bildi. İkinci yarıda da hızını kesmeyen Fransa 16-4 skoruyla finalin 3. maçına noktayı koydu ve seride 2-1 avantajı elde eden takım oldu.

Finalin 4. ve son maçı olan de_mirage haritasında Polonya, maça etkili ''ct'' savunmasıyla başladı., Fransa her ne kadar maçı bırakmamaya çalışsa da, başa baş oyunlarla ilk yarı 9-6 Polonya'nın üstünlüğüyle sonlandı. İki takım arasındaki son düello, finalin adına yakışır bir maç oluyordu. İkinci yarıda karşlıklı zaferlerler alınsa da Fransa 16-13 skoruyla rakibi Polonya'yı yenerek Dünya şampiyonu olmayı başardı.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0