Crytek Batıyor Söylentisi

0
0
0
0
0
Crytek Batıyor Söylentisi
Özellikle Crysis ile yakından tanıdığımız Cevat Yerli ve kardeşlerinin kurduğu Crytek firması zor günler geçiriyor. Bir alman oyun sitesinin yaptığı habere göre Crytek'in yaptığı yatırımların karşılığını alamadığı ve son zamanlarda zor günler geçirdiğinden bahsetti.
Özellikle Crysis ile yakından tanıdığımız Cevat Yerli ve kardeşlerinin kurduğu Crytek firması zor günler geçiriyor. Bir alman oyun sitesinin yaptığı habere göre Crytek'in yaptığı yatırımların karşılığını alamadığı ve son zamanlarda zor günler geçirdiğinden bahsetti. Crytek firmasının Xbox One'a özel olarak geliştirdiği Ryse: Son of Rome'un istenenen etkiyi alamaması dışında Free to Play olarak geliştirilen Warface adlı MMOFPS oyununun Rusya harici diğer ülkelerde neredeyse hiç oynanmaması Crytek firmasını zora sokan durumlar olmuş. Bunların dışında Crytek firmasını zora sokan bir diğer önemli unsur ise Crysis'ten alıştığımız CryEngine oyun motoru olmuş.

CryEngine 3 oyun motorunu geliştiriciler ile paylaşan Crytek firmasının istediği ücretin yüksek olması nedeni ile özellikle Game Developers Conference 2014'te bu konu ile ilgili ciddi eleştiri almıştı. Görünüşe göre bu eleştiriler doğru çıkmış olacak ki Crytek firması CryEngine 3'ün satışlarından beklediğini alamamış. Tüm bu olaylar üst üste gelince Crytek'in gidişatının iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Bunların yanı sıra bir diğer dikkat çekici bilgi ise Microsoft'un Ryse: Son of Rome'un yeni oyunu konusunda Crytek'e baskı kurduğu iddası. Bu söylentiye göre Microsoft Ryse'ın ikinci oyununun geliştirilmesini istiyor ya da direk olarak Ryse adlı oyunun isim haklarını satın almak istiyor. Crytek ise bu oyundan ümitli olacak ki isim haklarını Microsoft'a vermeye yanaşmıyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0