• Anasayfa
  • Oyun
  • ​Crytek'den VR Uyumlu Yeni Nesil Oyun Moturu: CryEngine V

​Crytek'den VR Uyumlu Yeni Nesil Oyun Moturu: CryEngine V

0
0
0
0
0
Crytek VR'a olan yatırımlarını arttırıyor. Şirket,VR destekli oyun motorunu duyurdu.
Sanal gerçelik sistemleri oyun sektörünün geleceği konumunda. Bunu bilen firmalardan biri de Crytek. Bir süre önce VR destekli yeni oyununu tanıtan ve benzer şekilde oyunlar geliştirdiğini açıklayan Crytek, şimdi işin daha da içine giriyor.

Yeni nesil oyun geliştirme moturunu açıklayan Crytek, bu motor ile VR oyunlara verdiği önemi de birkez daha hatırlatmış oldu. Zira Crytek'in yeni oyun moturu VR setler için destekli olacak. Resmi açıklama, bugün San Francisco'da düzenlenen Game Developers Conference'da söz alan şirket CEO'su Cevat Yerli tarafından yapıldı.VR setleri destekli yeni oyun motoru CryEngine V'yi açıklayan Yerli, son dönemlerde elde ettikleri başarılardan ve Crytekengine'in ne denli stabil bir oyun motoru olduğundan bahsetti. Crytek'in şimdiki hedefi ise oyun dünyasının yükselen yıldızı VR'ı hedeflerinin merkezine almak.

Razer, AMD, Leap Motion vb önemli parterleri destekleyen Crytek, çok daha gerçekçi render'lama sistemleri sayesinde VR oyun deneyimini üst düzeye çıkaracak ve gerçek dünyanın birebir simülasyonu gibi hissettirecek oyunlar yapmayı amaçlamakta.Crytek'in ilk VR laboratuarı İstanbul'da açılmıştı. Şimdi ise şirket, başta Kuzey Amerika olmak üzere pek çok yerde belli laboratuarları devreye sokmayı amaçlamakta. Crytek'in yeni oyun motoru ''pay what you what (dilediğin fiyatı öde)'' temelli olacak. 

Daha önceden Amazon, Crytek'in oyun motoru CryEngine'i kullanrak kendi ücretsiz erişimli oyun motoru Lumberyard'ı geliştirmişti. Bu işlemden Crytek'in kazancı 50 milyon dolar olmuştu.

Kaynak: VentureBeat
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0