• Anasayfa
  • Oyun
  • Crytek'ten Muhteşem Bir Sanal Gerçeklik Oyunu: The Climb

Crytek'ten Muhteşem Bir Sanal Gerçeklik Oyunu: The Climb

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik oyunlarına ikinci kez adımını atan Crytek, yeni oyunu ile bu işte ne denli sağlam olduğunu da gösteriyor.
Üç Türk kardeş Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından kurulan ve Far Cry, Crysis gibi serileri ile başarılı bir yükseliş yakalayan Crytek, geçtiğimiz ay, ilk etapta sadece PlayStation 4'e özel hazırladığı sanal gerçeklik oyunu Robinson The Journey'i duyurmuş, hatta bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi oyunun tanıtım frargmanını da yayınlamıştı.

Ancak görünen o ki, şirketin sanal gerçeklik üzerine tek adımını bu oyun olmayacak. Robinson The Journey oyunuyla birlikle oyuncuları doğa ile iç içe getirecek ola Crytek, benzer bir oyunu daha hayata geçiriyor. The Climb adlı oyun, adından da anlaşılacağı üzere bir tırmanma oyunu. Doğanın içinde rastgele bir yerde başladığınız sanal gerçeklik oyununda amaç, olabildiğince yukarıya tırmanmak.Yalnız oyunun öyle sıradan bir VR oyunu olmadığını belirtelim. The Climb, gerek görsel olarak, gerekse oynanış bakımından muazzam bir işin sonucu olarak karşımıza çıkmakta. Oyunu sanal gerçeklik gözlüğü ile oynarken, kafanız ile yaptığınız hareketler son derece önem arz ediyor. Aşağıdaki ilk video, oyunun tanıtım videosu olarak karşımıza çıkmakta. İkinci videonun ilk 5 dakikasını izlerseniz de, bahsettiğimiz oynanışın nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olabilirisiniz.
 

 

The Climb, 2016 yılında piyasaya çıkacak. Oyunun hangi platformlara geleceği ve fiyat bilgisi gibi detaylar henüz kesinlik kazanmış değil. 

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0