• Anasayfa
  • Oyun
  • Türk Yapımı "Rus Uçağı Düşürme" Temalı Simulasyon Oyunu: Davay Down Simulator

Türk Yapımı "Rus Uçağı Düşürme" Temalı Simulasyon Oyunu: Davay Down Simulator

1
0
0
0
0
Morphine oyunuyla kendini PewDiePie'a kadar duyuran Türk oyun geliştiricisi Kerim Kumbasar, bu sefer gündemi fazlasıyla ilgilendiren bir oyun ile bir anda popüler hale geldi. "Davay Down Simulator" ile sınır ihlali yapan Rus jetlerini düşürebilirsiniz.
Gündemimizi fazlasıyla meşgul eden Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden Rus jetinin düşürülmesiyle Rusya ve Türkiye arasında oluşan diplomatik gerginlik hala devam ederken bu konuda oldukça ilginç bir yapım Kerim'in aklına gelerek bunu çok mantıklı bir pazarlama düşüncesiyle kullanmış.

Aslında kendisine göre herhangi bir kar vb amacı olmadan ortaya çıkardığını söylüyor. Fakat "Davay Down Simulator" adını verdiği bu oyun beklediğinden çok daha büyük bir etki sağladı. (Sağlaması da bence çok normal, tam kazan kaynarken böyle bir yapımın çıkmasıyla tutmamasına imkan yok)Aslına bakarsanız Kerim Kumbasar ismini sizlere Webtekno olarak iki kere duyurmuştuk. "Morphine" adındaki korku-gerilim temalı oyunu tek başına geliştirmiş ve sizlere Kerim'e destek olmanız için buradan oyun ile ilgili detayları paylaşmıştık. Ancak oyun nasıl bir yol aldıysa en çok takipçiye sahip ünlü YouTuber PewDiePie tarafından bile oynanmıştı. (Buradan oynamasıyla ilgili haberimize ulaşabilirsiniz). Şimdi ise "Davay Down Simulator" ile gündemimize tekrardan gelen Kerim, bir Türk F16'sını kontrol ettiğiniz oyunda tam olarak sınırda yaşanan Rus uçağı düşürme anını kendiniz pilot olarak yaşayabiliyorsunuz. Başta gelen ilk uçağı düşürdükten sonra size de destek olan 2 adet Türk F16'sı ile sınıra girmeye çalışan tüm Rus uçaklarını düşürme görevinde olduğunuz oyun aynı zamanda Android platformunda da yayınlandı. Yine kendi çabalarıyla Unity üzerinden oluşturulan oyunların seslendirmeleri de kendisi tarafından yapılmış.Ayrıca gündem bu konuyla kaynadığı için kendisine "Neden böyle bir oyun yapma gereği duydun?" diye sorduğum da ise;

"Bizim ülkenin SU-24 tipi rus jetini düşürmesi üzerine, Twitter'dan bir takipçim, "O değil de şu dönem güzel bir Rus Uçağı vurma oyunu yapılsa iyi tutar gibi :)" diye mention atmış. Benim de Morphine projesinden sonra yapacak bir işim kalmadı, canım sıkılıyordu bir uğraş arıyordum kendime, 'Neden olmasın?' dedim ve bu konuyu yakın arkadaşlarım, Övünç Türker ve Ufukcan İz'e açtım, onlar da olumlu karşıladı, fikir konusunda Övünç Türker bayağı bi yardımcı oldu. Kurguyu birlikte yaptık yani. 4 gün kadar üzerinde uğraştıktan sonra böyle bir proje çıkarttım ortaya, tamamen can sıkıntısına yapılmış bir proje ve ücretsiz. Ha bu arada, 'İngilizcem bitti ben vuruyorum beyler' fikir Övünç'e ait, seslendirme bana ait. İnternetten bulduğumu düşünenler olmuş, hayır telefonla kaydettim ve düzenledim, güzel oldu kullandım :) Oyunu çıkarttıktan sonra, beklemediğim şekilde ilgi gördü, ücretsiz host kullanıyordum 100GB trafik sağlıyordu, yeteceğini düşündüm. Ertesi sabah uyandığımda yoğunluktan site çökmüştü. 'Cesur.net' firması sağolsun, sınırsız trafik ve business paket sağladılar o şekilde hallettim. Yoğun istek üzerine, Android için de portlayıp çıkarttım.Velhasıl kelam, can sıkıntısına 4 güne böyle bir proje çıktı ortaya. Destekleyen herkese teşekkür ederim. :)" şeklinde yanıt verdi.Tamamen ücretsiz olan ve 5 gün içinde 11 bin farklı skor girdisiyle bir anda patlayan oyunu dilerseniz Opera, Firefox ve Safari tarayıcılarından bu bağlantı üzerinden oynayabilirsiniz. (Chrome'dan ve türevlinde oynanamıyor) Ayrıca isterseniz buradan bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz. Eğer Android cihazınızdan oynamak istiyorsanız da aşağıdaki bağlantıdan oyunu Play Store üzerinden oynayabilirsiniz.
 
  Davay Down Simulator İndir [ÜCRETSİZ]

 

Aşağıya da diğer oyunu Morphine için Steam indirme linkini bırakıyorum, onu da denemenizi tavsiye ederim. 13TL gibi makul ve oldukça hak eden bir fiyatı var.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0