Destiny Playstation ve Xbox'a Geliyor!

1
0
0
0
0
Destiny Playstation ve Xbox'a Geliyor!
Destiny adlı oyun başarılı FPS oyun serilerinden biri olan Halo'nun yapımcısı "Bungie" tarafından geliştiriliyor. Destiny; Playstation 3, Xbox360, Playstation 4 ve Xbox One oyun konsollarına özel olarak çıkış yapacak. Destiny, bir MMOFPS oyunu olacak ve tıpkı Halo'da olduğu gibi gelecekte geçecek ve uzay temalı bir oyun olacak. Ancak Halo ve Destiny'nin benzerlikleri yalnızca bunlar ile sınırlı çünkü Destiny tamamen açık dünya oynanışa sahip bir oyun olacak.
Destiny adlı oyun başarılı FPS oyun serilerinden biri olan Halo'nun yapımcısı "Bungie" tarafından geliştiriliyor. Destiny; Playstation 3, Xbox360, Playstation 4 ve Xbox One oyun konsollarına özel olarak çıkış yapacak. Destiny, bir MMOFPS oyunu olacak ve tıpkı Halo'da olduğu gibi gelecekte geçecek ve uzay temalı bir oyun olacak. Ancak Halo ve Destiny'nin benzerlikleri yalnızca bunlar ile sınırlı çünkü Destiny tamamen açık dünya oynanışa sahip bir oyun olacak. Genel olarak MMOFPS oyunlarına bir göz attığımızda çoğu oyunun belirli harita veya belirli modlarda savaşmaları üzerine kurulu olduğunu görebilirsiniz. Ancak Destiny'de kendi kararlarınızı kendiniz verecek ve karakterinizi bu kararlar doğrultusunda şekillendireceksiniz.

Diğer MMO oyunlarında olduğu gibi Destiny'de de bir sınıf sistemi ve ırk sistemi yer alacak. Oyun içerisinde Human (bildiğin insan), Exo ve Awoken olmak üzere üç adet oynanabilir ırk bulunacak. İnsan ırkı daha orta dünyadan alıştığımız elf ırkı ile benzerlik gösterecek, Awoken ırkı hayaletten yola çıkarak tasarlanmış bir ırk olacak, Exo ırkı ise daha çok robotik bir konsepte sahip olacak. Desiny'de yer alacak sınıflar ise Hunter, Warlcok ve Titan olacak ancak bu sınıfların özellikleri ile ilgili olarak henüz detaylı bilgiler bulunmamakta. Destiny'nin hikayesi ise dünya da kalan son güvenli şehirin savunulması üzerine gelişiyor ancak her şey bununla sınırlı değil tabi ki; kendi uzay geminizi alarak güneş sisteminde gezinmek eğlenceli olacaktır!

Bungie'nin açıkladığına göre Destiny 9 Eylül 2014 tarihinde piyasaya sunulacak. Şu anda ön sipariş aşamasında olan oyunu satın aldığınız taktirde oyunun erken betasına kayıt olabilirsiniz. Halo gibi FPS konusunun en başarılı oyunlarından birinin yapımcısı Bungie tarafından geliştirilen Destiny gerçekten çok başarılı bir yapım olacak gibi duruyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0