• Anasayfa
  • Oyun
  • DirectX 12, Oyunların Grafiklerini Nasıl Etkileyecek?

DirectX 12, Oyunların Grafiklerini Nasıl Etkileyecek?

0
0
0
0
0
​Microsoft, dün akşamki Windows 10 lansmanında DirectX12’nin de detaylarını ortaya çıkardı. Oyuncular, DirectX 12 ile birlikte özellikle güç yönetimi konusunda yüksek performans deneyimini yaşayacak. 
Microsoft, dün akşamki Windows 10 lansmanında DirectX 12’nin de detaylarını ortaya çıkardı. Oyuncular, DirectX 12 ile birlikte özellikle güç yönetimi konusunda yüksek performans deneyimini yaşayacak. 

DirectX 11’e göre daha grafikleri daha hızlı oynatacak olan DirectX 12, sadece masaüstü bilgisayarlarda değil Xbox One ve üst düzey mobil cihazlara da gelecek. DirectX 12’nin işlemci gücünün yönetimi konusunda DirectX 11’den %50 daha başarılı olacağı söyleniyor.

DirectX 12, oyunlardaki cross platform (çapraz platform) olanaklarını da çeşitlendirecek. Bu da hem PC’de hem de Xbox One’da çalışan oyunları daha fazla göreceğiz anlamına geliyor. DirectX Developers Blog’da yer alan haberlere göre DirectX 12 ile birlikte konsol verimliliğine sahip oyun bilgisayarlar hazırlayabileceğiz.Artık DirectX’le birlikte Xbox One’da çok daha yüksek performansla oyun oynayabileceğinizi söyleyebiliriz. Windows 10’un çıkmasıyla birlikte DirectX12’nin de çıkması bekleniyor. 

Aşağıda DirecX11 ve DirectX12 arasındaki grafik farkını gösteren görsele bakarak arasında ne gibi farklar olduğunu görebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0