• Anasayfa
  • Oyun
  • DirectX 12'nin DirectX 11'den Farkları ve Artıları Neler?

DirectX 12'nin DirectX 11'den Farkları ve Artıları Neler?

1
0
0
0
0
DirectX 12'nin DirectX 11'den Farkları ve Artıları Neler?
Belki de Windows 10'un en büyük artısı olan DirectX 12 desteği için Microsoft tarafından yayınlanan video ile bazı farklar ve avantajlar listelenmiş.
Windows 10 günümüzde bedava geçiş sayesinde en hızlı yayılan işletim sistemlerinden biri haline geldi. Ancak kendi kafasına göre güncelleme sunması ve bunu sizden habersiz arka planda sinsice yapıyor olması biraz can sıkıcı. Ancak oyuncular için ise çok sağlam bir artısı var, o da DirectX 12.

DirectX 11'den ciddi farklar taşıyan bu yeni sistem için yayınlanan videoda Deus Ex, Quantum Break, Forza 6, Gears of War, Fable Legends, Ashes of the Singularity gibi oyunlar üzerinden farklar anlatılmış. Just Cause 3 sahneleriyle de şenlendirilen video %50 CPU güç tüketimi azalmasını ve %20 grafik olarak daha iyi performans vaad ediyor.
 

Birkaç oyun sahnesinden farklarını görebileceğiniz videonun sonunda belirtilen detay ise bilmeyenler için önemli. Çünkü DirectX 12 ile çok daha iyi oyun performansı ve grafik kalitesi görmek istiyorsanız bunun için iki şart var. Birincisi tabii ki DX12 destekli bir ekran kartına saihp olmanız, diğeri ise kesinlikle Windows 10 kullanıyor olmanız. 

Eğer bu iki şartı karşılayan bir bilgisayara sahipseniz, şu anda DX12 destekli oyunların hepsini çatır çatır bu kalitede oynayabilmeniz mümkün. Ki görünüşe göre zaten harika grafik kalitelerine sahip olan oyunlarda sadece DX11 ve DX12 farkı bile ciddi oranda size görsel şölen sunabilecek gibi duruyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0