• Anasayfa
  • Oyun
  • Diyanet-Sen'e Benzer Aşırı Hristiyan Tepkisi: "Pokemon GO Şeytan'ın Oyunu!"

Diyanet-Sen'e Benzer Aşırı Hristiyan Tepkisi: "Pokemon GO Şeytan'ın Oyunu!"

1
0
0
0
0
Camilerde de oyun olarak kullanılmasına tepki gösteren Diyanet-Sen'e benzer bir tepki de aşırı sağcı bir radyo programcısı olan Rick Wiles'dan geldi.
Bildiğiniz gibi dün bu haberimizde bahsettiğimiz üzere Diyanet-Sen başkanı Mehmet Bayraktutar "Camilere kadar giriyorlar, yasaklanması gerek" şeklindeki tepkisi dikat çekmişti. Ancak bu durum sadece bize özel değilmiş. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir radyo programcısı olan Rick Wiles, Pokemon GO için "Şeytan'ın oyunu" şeklinde bir yakıştırma yapmış.

Tıpkı Bayraktutar gibi "Pokemon denilen siber şeytani varlıkları yakalamak için kiliselere giriyorlar" şeklinde yorum yapan Wiles, alttan da IŞİD'i hatırlatarak, "Cihatçılar bu tarz bir şeyi kullanırsa Hristiyanların nerede olacaklarını gösteren bir programa sahip olurlar. O zaman ne olacak?" şeklindeki tepkisi dikkat çekti.Sadece bir oyun olan Pokemon GO'ya din adamlarından ve dine oldukça yatkın olan kişiler tarafından bu tarz tepkiler gelmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Wiles'ın ya da Bayraktutar'ın tepkileri haklı mı? Cevaplarınızı bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0