• Anasayfa
  • Oyun
  • Dota 2 International'ın Ödülü Rekora Koşuyor

Dota 2 International'ın Ödülü Rekora Koşuyor

1
0
0
0
0
Dota 2 International'ın Ödülü Rekora Koşuyor
Valve tarafından geliştirilen Dota 2 büyük bir rekora imza attı üstelik kendi rekorunu daha da artırmaya devam ediyor.
Bir Warcraft III haritası olarak hayatına başlayan Dota, Valve tarafından satın alınmasından büyüme hızını çok daha fazla artırmıştı. Uzunca bir süredir açık beta aşamasında olan oyun 2013 yılı içerisinde açık betadan çıkmıştı betadan çıkmasından sonra doğal olarak oyuncu kitlesi de artan Dota 2'nin her yıl düzenli olarak Valve firması tarafından düzenlenen "Dota 2 International" turnuvası ile ilgili önemli bir rekor kırıldı. Üstelik Dota 2'nin kırdığı bu rekor daha da artıyor diyebiliriz. Valve firması geçen sene de olduğu gibi bu sene de "Dota 2 Compendium" sistemini yürürlüğe koydu. Bu sistem tıpkı eskiden oldukça popüler olan panini futbolcu çıkartmalarına benziyor diyebiliriz. Eğer Compendium kitabını satın alırsanız profesyonel Dota 2 oyuncularının kartlarını toplayabiliyorsunuz. Aynı şekilde bu kitap üzerinden pek çok tahmin yapma hakkına sahip oluyorsunuz. Örneğin turnuva da en çok kill alacak hero veya en çok banlanacak hero gibi tahminleri yapıyorsunuz. Yaptığınız bu tahminlere göre Compendium puanı kazanıyorsunuz. Ayrıca Compendium kitabınız olmasa bile oynadığınız oyunlardan Compendium kristali kazanıyorsunuz. Bu kristaller ise 25 Compendium puanına eş değer durumda. 

Valve firması aynı zamanda 500,1100 ve 2400 puanlık Compendium puanlarını satıyor. Yapılan her Compendium kitabı ve Compendium satışı Dota 2 International'ın ödül havuzuna ekleniyor. Üstelik 9.99 dolardan satılan her Compendium kitabının sadece 2.5 doları Dota 2 International'ın havuzuna ekleniyor. Şuan için Dota 2 International'ın havuzu 6,119,162 dolar gibi bir rakama ulaştı. Kaldı ki bu rakam şuana kadar bir oyun turnuvasında verilecek olan en yüksek ödül olma rekorunu kırıyor. Üstelik Dota 2 International'ın başlamasına epeyce bir süre olduğunu düşünürsek bu rakamın daha da aratacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Son olarak bu konu ile ilgili bir not daha düşmek istiyorum. Valve firması Compendium satın alanlar ve tüm Dota 2 oyuncuları için bazı sistemleri oyuna ekliyor ve bunu Dota 2 International'ın ödül havuzunda ki baraj rakamlara göre yapıyor. Valve ilk etapta maksimum barajı 6,000,000 dolar olarak belirlemişti ve şuanda bu baraj geçilmiş durumda. Bunun ardından Valve firması yeni ödül barajları eklemiş durumda. Şuanlık en yüksek ödül barajı 10.000.000 dolar ancak muhtemelen bu baraja ulaşılması biraz zor olacak. Yine de bence Dota 2 International'ın ödül havuzu 8.000.000 doları bulacaktır diye düşünüyorum. Dota 2 International'ın anlık ödül havuzunu görebilmek için buraya tıklayıınız.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0