Dota 2 Rekor Kırdı!

0
0
0
0
0
MOBA'nın en iyilerinden olan Dota 2 Steam istatistiklerine göre aynı anda en çok kişinin oynadığı oyun olarak rekor kırdı
Günümüzde en çok çekişmesi yaşanan League of Legends ve Dota 2 arasındaki çekişme devam ederken Dota 2 konusunda önemli bir rekor ortaya çıktı.

Valve'nin oyun mağazası olan Steam'in yayınladığı istatistiklerle ortaya çıkan bu sonuçla "aynı anda oynayan kişi sayısının" 1 milyon 75 bin aktif oyuncu olmasıyla ciddi bir rekor elde etmiş oldu.

Steam verilerine göre çıkan bu durumda daha önce  404.000 aktif kullanıcı ile Counter Strike: Global Offensive'in elindeydi. Böylelikle 2. sıraya gerileyen CS:GO'yu 88 bin aktif oyuncu sayısı ile Team Fortress 2 takip ediyor.IceFrog tarafından geliştirilip Valve tarafından yayınlanan oyun bir anda yoğun ilgi görerek en çok oynanan oyunlar arasına girmişti. Sonuç olarak en azından Steam'e bağlı olan oyunlar arasında en çok aynı anda oynayan aktif kullanıcı rekoruyla adından tekrar söz ettirmiş oldu.

Böylelikle ülkemizde oldukça ilgi gören iki oyun olan DotA 2 ve LoL'ün oyuncular arasındaki tartışmalara bir yenisi daha eklenmiş oldu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0