• Anasayfa
  • Oyun
  • Dota 2, Valve'nin Yeni Motorunu Kullanan İlk Oyun Oldu!

Dota 2, Valve'nin Yeni Motorunu Kullanan İlk Oyun Oldu!

0
0
0
0
0
Dota 2, Dota 2 Reborn sürümüyle yeni Valve motorunu kullanan ilk oyun oldu.
Valve'yi ünlü oyunlarından dolayı tanımayan yoktur. Valve'nin kullandığı motor olan Source Engine, Half Life, Team Fortress 2, Portal, Left 4 Dead, CS:GO ve Dota 2 gibi birçok oyunun yapımında görev aldı.

Source motorunun yeni sürümü olan Source 2, duyurulduğu tarihte ilk olarak Dota ile denenmeye başladı. Ünlü MOBA oyunu, benliğini kaybetmeden Source 2'ye uyarlandı ve oyun içi görüntü kalitesi, oyun hızı, akıcılığı, ara yüzü, ana menüsü gibi birçok şeyi değişti.Bu değişim, beta sürümü olarak Dota 2 Reborn adı altında Haziran ayında kullanıcılara sunuldu. O tarihten beri betada bulunan Dota 2 Reborn, beta sürümündan ayrıldığını açıkladı.

Artık Dota 2 Reborn adı altında bütün Dota oyuncularının erişimine açık olan oyun, Dota 2'nin tam olarak yerini aldı. Oyuna yeni gelen özelliklerden kendi modunu yapma ve özel oyun kurma özelliği, MOBA tarzı oyunlarda bir ilk.

Source 2 motorunu resmi olarak kullanan ilk oyun olma ünvanı Dota 2'nin olurken bu motoru kullanan oyun, birçok yeni özelliği ile MOBA oyun sektöründe yükselmeye çalışacak. Sahip olduğu özellikler ve kişisel seçimlere verdiği değer ile birlikte, bir Dota oyuncusu olarak bunun gerçekleşeceğini umuyorum.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0