• Anasayfa
  • Oyun
  • Dün Başlayan BlizzCon'da Yayınlanan Tüm Muhteşem Videolar!

Dün Başlayan BlizzCon'da Yayınlanan Tüm Muhteşem Videolar!

0
0
0
0
0
Dün bombalar ile başlayan BlizzCon'da yayınlanan heyecan verici tüm videoları sizler için derledik. Özellikle Blizzard oyunlarına merakınız varsa kalp krizi riski taşıyan bu videoları ağır ağır izleyiniz.
Dün gecenin en önemli yanı tahmin edebileceğiniz üzere Blizzard'ın yaptığı BlizzCon etkinliği idi. Blizzard yapımı olan ve milyonların oynadığı oyunlar ve aynı zamanda milyonların beklediği oyun ve tabiki Warcraft filmi içim çıkan videolar ve detaylar birçok kişiyi gece gece pc başına kitledi.

Biz de dedik tek tek arayacağınıza size mis gibi bir liste yapalım ve BlizzCon'da çıkan tüm oyun ve film hakkındaki videoları derleyelim. Siz de uğraşmamış olursunuz.

O zaman ne bekliyoruz? Buyrun bakalım BlizzCon'da patlayan bombalar nelermiş hep birlikte görelim;


 

 1) Warcraft Filminin İlk Uzun Fragmanı


Tabiki ilk sıraya merakla beklenen bir filmi koymamak hakaret olurdu sanki. World of Warcraft gibi kan kaybeden ancak hala dünyanın en çok oyuncuya sahip olan oyunlarından olan WoW'un Blizzard, Legendary Pictures ve Universal Studios tarafından ortak olarak yapılan ve 10 Haziran 2016 tarihinde sinema salonlarında yer alacak yapım için merakla beklenen trailer, yani fragman da yayınlandı. Gerçekten efsanevi bir filmin geldiği ortada. Ki şimdiden bir diğer kült seri olan Lord of the Rings ile şimdiden kıyaslanmaya başladı bile. Ama bence ikisinin yeri ayrı olsa da Warcraft beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Ayrıca asıl merak edilen oyuna ne kadar sağdık kalındığı bunu da vizyonda anlarız.

İşte Warcraft filminin yayınlanan uzun fragmanı;
 


 

 2) Overwatch Gameplay ve Origins Edition + Yeni Karakterler


Videosu bol olan ve Blizzard tarafından çıkarılacak ilk FPS oyunu Overwatch da Warcraft filminden sonra en çok beklenen ikinci unsurdu. Team Fortress, Quake ve Unreal Turnament gibi birçok oyuna benzerliği ile dikkat çeken oyunun 2016'nın baharında geleceği açıklandı. Ayrıca 40 Euro'luk satış fiyatına sahip olan oyunun ikinci Gameplay videosunu aşağıdan görebilirsiniz.
 

Bunun dışında bir de Origins Edition adında bir paketi de duyuran Blizzard, aynı zamanda bu paket ile PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına da çıkacağı müjdesini verdi. "Overwatch: Origins Edition " denilen 5 özel skin paketi, Diablo III için Overwatch'taki Mercy karakterinin kanadı, Starcraft II için 6 adet oyun içi portresi, Hearthstone için Overwatch Cardback, World of Warcraft için Overwatch'taki Winston'ın bebek halini pet olarak ve son olarak Heroes of the Storm için Overwatch'un Tracer karakterini de verecek olan paketin fiyatı PC için 60 Euro olarak belirlenmiş. Xbox ve PlayStation'da ise 70 Euro'ya bu oyuna sahip olabiliyorsunuz.

Bir de bunlara ek olarak Soldier 76'nın figürü, görselli kaynak kitabı ve oyun müzikleri albümünün yer aldığı Collector's Edition versiyonu da olacak. Ancak bunun fiyatı şu anda belli değil.

Neyse, biz size Origins Edition'ın da yayınlanan videosunu gösterelim;
 


Bunun yanı sıra Mei, D.va ve Genji adında üç yeni karakterini de eklediğini duyuran Blizzard, özellikle Genji ile benim gönlümde taht kurduğunu belirtmek isterim. Hemen size bunların da videosunu aktaralım;

 GenjiBenim favorim olaran Genji, Hanzo'nun (harbiden Hanzo ha, gidin bakın isterseniz) kardeşi olarak gösterilen ve kılıç ustası bir karakter olacak. Yani bildiğiniz Ninja. Etrafa uzaktan yıldız atan Genji, Shift ile daldığınızda yıldızlarını karşıdaki oyuncuya anıda koşup sallıyor. Hatta o kadar hızlı ki geçip gittiğinizde dahi 3-4 kere karşıdaki elemana darbeler vurulmaya devam ediyor. Bir de asıl güzel taraflarından biri ise E tuşu. Adam bir kılıç ustası olduğu için size gelecek kurşun veya oku kılıcıyla geldiği yere iade ederek ava gideni avlamasına katkı sağlıyor. Ulti olarak ise Dragonblade özelliği olan Genji'de bunu açtığınızda yanınızda bir ejderha çıkıyor ve sizin içinize girerek belirli bir süre önünüze gelene kılıç ile tak atıp öldürebiliyorsunuz.
 
 

 MeiTam manasıyla sizi donduracak olan Mei, karşıdaki oyuncuyu elindeki soğutucu silah ile yavaşlatabiliyor. Aynı zamanda o silahla buz saldırısı yaparak da öldürme yeteneğine sahip. Shift ile kendine buzdan kalkan yapan Mei, böylelikle 3 saniye boyunca zarar görmeden kendini koruyabilmekte. Aynı zamanda buzdan bir duvar örebilen Mei bunu E tuşu ile diklemesine veya yanlamasına gibi ayarlama gibi bir özelliği de var. Kombat sırasında kaçmak için veya birkaç oyuncuyu toplu halde kıstırdığınızda çıkış yollarını kapatmak için kullanabilirsiniz. Ultisi ise ortaya attığı bir cihaz ile çevredeki karşı oyuncuları hem dondurup hareket kabiliyetlerini kısıtlıyor hem de bu cihazla az da olsa canlarını azaltabiliyor.

İşte Karlar Kraliçesi diyebileceğimiz Mei;
 
 

 D.VaBiz diva dediğimizde her ne kadar Bülent Ersoy aklımıza gelse de artık bu kardeşimiz gelecek gibi duruyor. Bir adet robotun içinde takılan D.Va, bu robot içinden çatır çutur saldırabiliyor. Shift ile uçarak bir yere hızlıca gidebilen divanın ultisi ise oldukça güzel. Robotun içinden çıkıp çıktığınız yerde patlayan robot ile multi kill yapmak sizin için oldukça kolay olabilir. Ayrıca E ile de önüne kalkan açabilen D.Va, ultiyi attıktan bir süre sonra yine belirli bir süre robot olmadan tek takılıyor. süre dolduktan sonra Q ile tekrar robotun içine girebilirsiniz.
 
 

 Starcraft II: Legacy of Void


Starcraft severlere bir güzel haber ise bu taraftan geliyor. Legacy of Void için çıkış fragmanını yayınlayan firma, ayrıca Co-Op görev videosunu da bizlere sundu. Bunun dışında Starcraft dünyasının sevilen karakteri Nova'nın geri döneceğini de duyuran Blizzard, bunun için Nova Covert Ops isimli bir görev ekledi ve buradan Nova ile bu görevleri yapabileceksiniz.
 

Yukarıda görebileceğiniz Lauch Trailer'ın ardından bir de Co-Op için yayınlanan resmi inceleme videosuna da aşağıdan bakabilirsiniz.
 

Bunun yanı sıra bir de yukarıda bahsettiğimiz gibi  Nova'nın geri dönüşü var. 2016 baharında gelecek olan ilk görev paketinin adı Nova Covert Ops olacak. Nedir ne değildir, nasıl olacak diye merak ediyorsanız buyrun aşağıdan izleyin.
 
 

 World of Warcraft: Legion


WoW'un yeni paketi olacak olan "Legion" da merakla beklenen yeniliklerden biriydi. Burning Legion'un Azeroth'a gelişini ve gelişen olayları anlatacak olan Legion için çıkarılan Sinematik Fragman da oldukça başarılı yapılmış. Onu da aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
 

 Heroes of the Storm


HotS olarak bilinen ve nedense LoL ve DotA ile kıyaslamalara maruz kalan, ancak bence farklı olan Heroes of the Storm'un tüm yenilikleri tek bir BlizzCon fragmanında duyuruldu. Yeni harita, Arena modu ve yeni herolar ekleyen oyunda birçok yenilik geliyor.

WoW'dan tanıdığımız Greymane ve Lunara ve Overwatch'tan Tracer'ı ekleyen Blizzard, ayrıca Cho'Gall adında iki kişi tarafından kontrol edilebilen WoW'dan karakter ekleyen firma, bunun yanı sıra Towers of Doom haritasını ve Arena modunu da oyuna dahil ediyor. Bunların topluca gösterilmiş hali ise aşağıdaki videoda;
 


Ayrıca Towers of Doom haritasının detaylı ve geliştirilmekte olan videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

Son olarak merak uyandıran ve heyecan yaratan Arena modu ile alakalı detaylı video da aşağıda bulunuyor. Her geçen gün HotS'un geliştiğini görmek güzel tabiki;
Sonuç olarak bu denli birçok yeniliği duyduğumuz BlizzCon dolu dolu başladı diyebiliriz. Blizzard'dan herhangi bir oyunu oynuyorsanız sizin için de yeniliklerin bulunduğu BlizzCon heyecanla devam ediyor. Turnuvalar da tüm hızıyla yapılmakta. Bakalım başka yenilikler duyacak mıyız, hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0