• Anasayfa
  • Oyun
  • Dünden Sonra 2. Bomba: Konami’den Ayrılan Hideo Kojima, Sony ile Anlaştı!

Dünden Sonra 2. Bomba: Konami’den Ayrılan Hideo Kojima, Sony ile Anlaştı!

0
0
0
0
0
Dünden Sonra 2. Bomba: Konami’den Ayrılan Hideo Kojima, Sony ile Anlaştı!
Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılmasının ardından yapılan resmi açıklamada, Kojima’nın Sony ile anlaştığı duyuruldu.
Dün, oyun dünyasının en önemli olaylarından bir tanesi yaşanmış ve Konami ile yıllarca bu şirkette çalışan efsane tasarımcı Hideo Kojima’nın yollarının ayrıldığı duyurulmuştu. Zaten daha öncesinde yaşanan bazı olaylardan (2015 Game Awards ödüllerine Kojima’nın davet edilmemesi vs) bu durumun yaşanacağını tahmin ediyorduk fakat aradan yalnızca bir gün geçtikten sonra Sony’nin Kojima ile anlaşma yaptığının duyurulması, gerçekten de büyük sürpriz oldu.

PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, Kojima’nın bundan sonra kendi bünyelerinde çalışacağı açıklandı. Kojima-San’la Sony’nin küresel platformdaki CEO’su Andrew House, PlayStation’ın YouTube’da yayınlanan videosunda bundan sonra birlikte çalışacaklarının müjdesini verdi.
 
Kojima’nın oyun dünyası için çok önemli bir isim olduğunu ve kendisinin Sony ile çalışacak olmasından dolayı büyük heyecan duyduklarını söyleyen House, ayrıca ünlü tasarımcının yakın zamanda Playstation platformuna özel bir oyun üzerinde çalışmaya başlayacağı müjdesini verdi.
 

Kojima-San’ın Sony’de büyük işlere imza atacağından hiçbir şüphemiz yok. Şimdiden dört gözle gelecek olan oyunu bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0