• Anasayfa
  • Oyun
  • Dünyanın En Çok Kazanan Kadın E-Spor Oyuncusu: Katherine 'Mystik' Gunn

Dünyanın En Çok Kazanan Kadın E-Spor Oyuncusu: Katherine 'Mystik' Gunn

0
0
0
0
0
Katherine 'Mystik' Gunn, sadece 3 turnuvaya katılarak kazandığı parayla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.
Oyunun her türlüsü artık birçok kişi için kazanç kapısı haline gelmeye başladı. Bazı oyuncu YouTuber’ların paylaştığı oyun videolarıyla dünya kadar para kazandığından bahsetmiştik. Bu kişiler arasına yavaş yavaş e-sporcular da giriyor. Onlardan bir tanesi Katherine ‘Mystik’ Gunn. Üstelik sporcu, bu parayı yalnızca 3 turnuvaya katılarak (ki bu oyunların hepsi Halo'ymuş) kazanmış. (122 bin dolar) Mystik, kazandığı bu para ile Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmeyi hak etmiş.

Bu alanda en çok kazanan ikinci kadın e-sporcu olan Sasha “Scarlett” Hostyn, tam 59 turnuvaya katılarak 114 bin 676 dolar kazanmış. Yani orana vurduğumuzda Mystik turnuva başına ortalama 40 bin dolar kazanırken, Scarlett turnuva başına 1900 dolar civarında bir para kazanmış. Kendisini ilk tebrik eden arasında ise üyesi olduğu Team Dignitas olmuş.
 

Congratulations to our streamer Kat Gunn for being honored by the Guinness Book of Records as the highest paid female gamer! http://bit.ly/1LMsioPhttp://team-dignitas.net/profile/katgunn

Posted by Team Dignitas on 3 Eylül 2015 Perşembe


2007 yılından itibaren bu ekipte yer alan Mystik, bu zamana kadar 122 bin dolar para kazanmış. En büyük başarısını ise toplam 100 bin dolar ödülün verildiği Amerikan TV programındaki WCG Ultimate Gamer’ı kazanarak elde etmiş. 8 yıl gibi bir sürede 122 bin dolar çok büyük bir rakammış gibi durmasa da yalnızca oyun turnuvalarına katılarak kazanılmış olması, bence saygı duyulması gereken bir durum.Kaynak: Gamexnow
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0