• Anasayfa
  • Oyun
  • Dünyanın En İlginç Sanal Gerçeklik Oyunu: Kediyi Kurtar veya Denerken Öl!

Dünyanın En İlginç Sanal Gerçeklik Oyunu: Kediyi Kurtar veya Denerken Öl!

0
0
0
0
0
Dünyanın En İlginç Sanal Gerçeklik Oyunu: Kediyi Kurtar veya Denerken Öl!
Japonlar çok ilginç bir sanal gerçeklik oyunu ürettiler. Bu oyun Bandai Namco'nun etkinliğini tanıtmak amacıyla geliştirildi.
Sanal gerçeklik teknolojilerinin çıkış yaptığı bu dönemde sıra dışı oyunlar ve sanal gerçekliği kullanan animasyonlarla karşılaşmamız mümkün. Bu oyunlardan birisi de Japonlardan geldi.

Bandai Namco tarafından geliştirilen bu oyunun ismi "Save the Cat or Die Trying" (kediyi kurtar veya denerken öl). İsminden de anlayabileceğiniz gibi oyundaki asıl amacınız kediyi kurtarmak. Bu kısa oyun bir gökdelenin tepesinde geçiyor. Sahibinden (muhtemelen biz oluyoruz) kaçan ve nasıl olduğunu anlamlandıramadığımız bir şekilde gökdelenin tepesine çıkan kedicik, bizden onu kurtarmamızı bekliyor. Bu oyunu oynarken sanal gerçeklik gözlüğü takmamızın yanı sıra altımızdaki tahtayı temsil eden bir platformda da yürümemiz gerekiyor. Tabii ki gerçekçi efektlerden ötürü kediyi kurtarmak hiç kolay değil. Oyunu sonlandırabilmek için platformun sonunda bulunan ve kediyi temsil eden figürü almanız ve platformun üzerinde durarak geriye gelmeniz gerekiyor.
 

Oyunun geliştirilme amacı Bandai Namco'nun yeni bir merkez açılışı yapması. "VR ZONE Project i Can" isimli proje kapsamında açılacak olan bu merkez, HTC Vive'ın denenebildiği ve çeşitli oyunların tanıtımının yapıldığı bir alan olacak. Sektörün en iyi sanal gerçeklik cihazlarından birisi olan HTC Vive, Tokyo'da açılacak olan bu yeni merkez sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0