• Anasayfa
  • Oyun
  • Dying Light Yeni İnteraktif Bir Video Yayınlandı

Dying Light Yeni İnteraktif Bir Video Yayınlandı

0
0
0
0
0
Dying Light Yeni İnteraktif Bir Video Yayınlandı
Harran'dan esinlenilen mekanda geçecek zombi oyunu Dying Light için interaktif bir video yayınlandı.
30 Ocak 2015'te çıkacak (Steam'de 30'u olarak değiştirildi) ve birçok kişinin merakla beklediği zombi oyunu Dying Light 2015 "Yılında Gelmesi Heyecanla Beklenen 10 Oyun" listemizde yer almış ve daha önce buradan okuyabileceğiniz gibi tanıtımını yapmıştık.

Aslında zombi oyunlarına alışık olmamıza rağmen duvarlardan atlayabilme (hatta yüksek duvarlara bile koşarak tırmanma), dar geçitlerden kayarak geçebileceğimiz. Elimizdeki zombilere karşı kullanacağımız silahları craft (güçlendirme) edebileceğimiz, birbirinden farklı oyun içi gece-gündüz döngüsü gibi dikkat çeken özellikleri 2015'in merakla beklenenler listesinde olmasını sağlasa da özellikle biz Türkler açısından merak ettiğimiz bir konu daha var. O da Harran'da geçiyor olması. Her ne kadar bir kesim direk Harran'da geçiyor olduğunu, bir diğer kesim de sadece isim benzerliği olduğunu düşünsek de tam orta karar bir şey olduğu kanısına varıyoruz. Direk Harran yok oyunda, bunu tanıtım videolarından anladık. Fakat esinlenildiği de çok açık. Sonuç olarak Harran'da geçiyor demek yerine Harran'dan esinlenilen bir Harran'da oynuyor olacağız.

Artık çıkmasına 1 ay kalan ve çıkar çıkmaz oynamaya başlayacak olan ön satıştan alanlar kalabalıklaşırken merak edenleri biraz daha heyecanlandıracak bir video geldi.

Videoyu özel kılan bir tarafı interaktif olması. "Hayatta Kalma Becerilerini Test Et" şeklinde çevirebileceğimiz "Test Your Survival Skills" videosunda bir oyun içi video ile karşılaşıyoruz ve bozuk radyo (telsiz) antenindeki sorunu gidermemizi istedikleri bir görev bulunuyor. Antene ulaşırken hem oyun parkurumuzu keşfederken hem de oyundaki yeteneklerimizi, neler yapabileceğimizi daha rahat görüyoruz. Videoyu interaktif kılan şey ise videoda birçok noktada karşımıza 2 şık çıkıyor ve kahramanımızın ne yapması gerektiğine 10sn içinde biz karar veriyoruz. Eğer vermez isek de video birini seçip devam ediyor. 

Videodan anlayabildiğimiz kadarıyla ister zombileri rahatsız etmeden uzayabiliyoruz, ister kurulu tuzakları kullanabiliyoruz. Ayrıca oyunda birçok çanta ve sandıklar mevcut, bunları açarak -ki bazılarında anahtar girişini açmamız gerekiyor- bazı eşyalar elde edebiliyoruz. Stealth yani özellikle Hitman oyunlarında sık sık uyguladığımız gizlice sıvışma durumlarının da gerektiği oyun gerçekten çok zevkli olacağa benziyor.

Lafı fazla uzatmadan sizi video ile başbaşa bırakalım.

Not: Videoyu mobilde izlerseniz eğer seçim yapamıyor ve 10sn geçip kendi karar vermesini beklemeniz gerekiyor. Size bırakılan seçimler de çok sık olduğu için mobilde izlemek sıkıcı hale geliyor. Bu yüzden videoyu bilgisayarınızda izlemenizi tavsiye ediyorum.

Ayrıca benim gibi reklam veya youtube'da zırt pırt videonun laak diye ortasında çıkan sinir bozucu yazıları görmemek için Ek Açıklamalar kısmını video başlamadan kapatanlardansanız bu videoda açık tutun. Çünkü seçim yapabilmeniz için ek açıklamaların aktif olması gerekli.

 Son olarak 99TL ön sipariş fiyatı olan oyunun, 4 kopya ön sipariş versiyonu 299TL ve yeni eklenen Ultimate Edition (Sonraki DLC'leri para vermeksizin alabileceğiniz Season Pass içeren paket) 118,80TL ile ön siparişi devem etmekte olan Dying Light'ı Steam üzerinden almak isteyenler BURADAN ulaşabilirler. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0