• Anasayfa
  • Oyun
  • EA'dan Mobil Platforma Minions Oyun Serisi Geliyor

EA'dan Mobil Platforma Minions Oyun Serisi Geliyor

0
0
0
0
0
Oyun devi EA, mobil oyun sektöründe de ilerlemeye devam ediyor. Dünyada bir fenomen haline gelmiş Minionlar, oyun serisi olarak yakında bizlerle.
Electronic Arts, mobil oyun sektöründe ilerlemeye devam ediyor. Oyun devi firma bugün Illumination Entertainment ve Universal ile anlaşmalar imzaladı. Anlaşmaya göre EA, ''Despicable Me'' serisinden de hatırlayacağımız Minionların mobil oyunlarını yapacak.

Bu yeni ortaklıktan çıkacak ilk oyun ''Minions Paradise'', bu yaz mobil cihazlara kullanıma sunulacak. Oyuncular bu yeni oyunda bir nevi Minion ütopyası yaratabilecek ayrı yeni bir Minion olan Phil adlı karakterle oynayabilecek.

EA, projede tek başına çalışmayacak. Daha önce pek çok projede birlikte oldukları Illumination Entertainment'dan yazarlar, sanatçılar ve animatörler de EA'ya Minions oyun serisinde yardım edecek.

EA Mobile yetkilisi Frank Gibeau yeni projeleri hakkında ''ilgi çekici, derin bir hikayesi olan güzel bir oyun serisi yapacağız'' açıklamasında bulunurken, Minionların dünya çapında fenomen haline geldiklerini ve bu sebeple oyuncu kitlesine güvendiklerini dile getirdi.

Oyunun konusu da kısaca şöyle; ana karakterimiz Phil, bir kaza sonucu kendilerini tropik bir adada bulan Minionlara liderlik eder ve hayallerindeki düyayı o adaya inşaa etmeye başlarlar. Sizde Phil'i kontrol ederek Minionlarla, su kaydırakları, elektrikliyılan balığı tankları gibi pek çok zanaati adada inşa edebileceksiniz. Oyunda en çok karşılaşacağımız şey ise hiç şüphesiz bolca muz.

EA'nın üstleneceği bu seri tamamen ücretsiz olacak. Bu arada yeni seri Minion'ları konu alan ilk oyun değil. 2013 yılında Gameloft tarafından çıkarılan ''Minion Rush''la bir alakası yok.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0