• Anasayfa
  • Oyun
  • Şimdi de EA Tarafından Küresel e-Spor Turnuvaları Düzenlenecek!

Şimdi de EA Tarafından Küresel e-Spor Turnuvaları Düzenlenecek!

2
0
0
0
0
Son dönemin en etkili ve en çok takip edilen spor dallarından biri haline gelen e-Spor'a EA tarafından da destek ve atak geliyor.
Son yılların gençler ve oyuncular arasında en popüler etkinlik olan e-Spor denilince akla ilk başta üç oyun geliyor. League of Legends, DotA 2 ve Conter Strike: Global Offensive.

Bu üç oyun için dünyada milyonlarca kişi deyim yerindeyse varını yoğunu veriyor ve hem izleyerek hem oynayarak saalerini harcıyor. Ancak bunların yanında Blizzard gibi bir firma var ve World of Warcraft, StarCraft II, Hearthstone ve Heroes of the Strom için de etkinlikler ve yarışmalar düzenliyor. Activision'ın da CoD turnuvalarıyla müdahil olduğu bu e-Spor etkinliklerine şimdi söz sırası EA ve EA Sports'a geliyor.Artık bir e-Spor dalı olarak turnuvalar ve etkinlikler düzenleyecek olan EA, bunun için ayrı bir Elektronik Spor Departmanı bile açtı ve başına Peter Moore getirildi. Başta tahminimiz FIFA olmak üzere NBA Live, UFC 2, NFL 16 ve Need for Speed için e-Spor yarışmaları düzenlenecek. Ancak ortamda CS:GO ve CoD varken Battlefield olmazsa olmaz tabiki. Yani tıpkı diğer oyunlarda olduğu gibi Battlefield takımları da dünya klansmanında yarışmalar ile çeşitli ödüller almaya hak kazanacaklar.Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl başlayacak etkinlikler ile EA de şanlı, bol eğlenceli ve paracıkların dağıtılacağı bir etkinlik silsilesi düzenleyebilir. Ona göre şimdiden çalışmalarınızı da yapmanız EA oyunlarından e-Spor'a dahil olacak dallarda kendinize güvendiğiniz oyunlar ile müdahil olabilme şansınız olabilir.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0