• Anasayfa
  • Oyun
  • EA'in DLC Paketlerinden Elde Ettiği Gelir Açıklandı!

EA'in DLC Paketlerinden Elde Ettiği Gelir Açıklandı!

0
0
0
0
0
DLC paketlerini çok seven, her oyununa en az bir tane koyan EA'in neden DLC satmak konusunda bu kadar kararlı olduğu anlaşıldı.
EA Games'in ürettiği oyunların çok kaliteli ve çok iyi oyunlar olduğunu biliyoruz. Son teknoloji ile geliştirilen ve piyasanın durumuna özel olarak hazırlanan bu oyunlar, maalesef birçok eksik içerikle birlikte oyunculara sunuluyorlar. EA'in "DLC" (Downloadable Content, yani indirilebilir içerik) olarak oyunculara sunduğu bu eksik içeriklerin oyun üzerindeki etkisi, son dönemlerde oldukça arttı. DLC'nin oyuna ek birşeyler katması anlayışını "oyun için gerekli" anlaşıyla değiştiren EA, sizce neden DLC'ler konusunda bu kadar kararlı ve baskıcı bir tavır sergiliyor?

EA Games'in Baş Mali İşler Görevlisi olan Blake Jorgensen, EA'in DLC paketleri satışından elde ettiği geliri açıkladı. Jorgensen'ın açıkladığı gelir miktarı o kadar fazla ki böyle bir miktar bizim bile EA'e hak vermemizi sağladı. EA Games, sadece DLC satarak bu sene 1.3 milyar dolar kazanmış. Bu miktarı bir konferansta açıklayan Jorgensen, 1.3 milyar dolar kazançtaki en büyük payın "Ultimate Team"e ait olduğunu söyledi.Ultimate Team, EA'in en çok oynanan spor oyunlarının bazılarında bulunan özel bir mod. Bu mod sayesinde oyuncular kendi takımlarını kurabiliyorlar, para kazanabiliyorlar, maçlara çıkabiliyorlar, takımlarını yönetebiliyorlar ve çeşitli transferler yapabiliyorlar. Yani Ultimate Team modunda hem teknik direktör/koç, hem kulübün sahibi, hem de oyuncusunuz. Ultimate Team modunun bulunduğu oyunlar arasında FIFA, Madden ve NHL bulunuyor. Bu oyunların hepsinin spor oyunu olması dikkatinizi çekmiştir. Dünya üzerinde en çok oynanan oyun türlerinden birisinde, spor oyunları kategorisinde liderliği elinde bulunduran EA, bu oyunlara eklediği güzel bir mod sayesinde 1.3 milyar dolar kazanmayı başarmış.Jorgensen'ın söylediğine göre Ultimate Team modu, DLC paketlerinin gelirinin yarısına sahip. Yani EA, sadece FIFA, NHL ve Madden'ın Ultimate Team satışlarından 650 milyon dolar kazanıyor. 

Kaynak: GameRant 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0