• Anasayfa
  • Oyun
  • Efsane Oyunlarda Yıllar Sonra Ortaya Çıkan 7 İlginç Gizem

Efsane Oyunlarda Yıllar Sonra Ortaya Çıkan 7 İlginç Gizem

6
1
0
0
0
Bir oyunun belki de en güzel yanı olan easter egg olarak adlandırılan sürpriz yumurta ya da gizemlerinden en güzel örnekleri sıralıyoruz.
Bir PC'ye ya da oyun konsoluna sahip olmuş hemen hemen herkesin bir favori oyunu mutlaka vardır. Bu oyun üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin eskimez ve defalarca oynanır. Hele ki açık dünya yapısında bir oyun ise her oynayışta yeni bir şeyler farketmek, keşfetmek mümkün.

İşte birçok oyunda böyle çok ilginç ya da hiç akla gelmeyecek yerlere saklanan ufak tefek şeyler Easter Egg (Sürpriz Yumurta) ya da direkt olarak oyunun gizemleri olarak bahsedilir. Şimdiye kadar birbirinden ilginç ve eğlenceli gizemlere yer verdiğimiz Webtekno'da bunları bir derleyip hangi oyunda ne varmış bakalım dedik.

İşte birçok oyunda birçoğu yıllar sonra farkedilen çeşitli gizemler;
 

 Mad Max'teki Half Life 3 Mesajı


Mad Max Fury Road'un oyunu olan Mad Max, filmi kadar heyacanlı ve aksiyon dolu iken oyunundaki ufak bir detay Half Life 3'ün gelmeyeceğini gösteren bir gizem olarak kabul edildi.Oyunun yukarıda görmüş olduğunuz harita noktasına gittiğiniz birkaç kutu ve yanık bir beden sizleri karşılayacak. Yanık bedene yakından bakarsanız onun Half Life'taki mühendisimiz Gordon olduğunu hemen anlarsınız.Hatta bir kutunun üzerinde kolmuş bir kolda HL'nin efsaneleşen ting tung sesiyle aklımıza kazınan levyesini görebilirsiniz. Kutunun soluna bakarsanız eğer 3 rakamını da görüp parçaları birleştirirsek; Ölmüş olan Gordon ve 3 ibaresi ile Half Life 3'e ölüm, yani bitiş gibi bir ima ortaya çıkıyor.Bu da birçok kişi tarafından HL 3'ün gelmeyeceğine dair yorumlandı. (İlgili haber) 

 Street Fighter'ın Açılış Videosundaki Siyahi ve Sarışın Dövüşçüler

 

Yukarıdaki görseli görünce hatırlayacağınız gibi bu ikili Street Fighter oyunlarında hep açılışta kapışan ikiliydi. Ancak ne adını ne sanını bilirdik. Çünkü oyunda böyle iki karakter bulunmadı hiçbir zaman. Fakat artık sır perdesi çözüldü ve bu iki adamdan siyahi olanının adı Scott, sarışın olan ise Max olduğu açıklandı. (İlgili haber) 

 Just Cause 3'teki Thor'un Çekici

 


Marvel'ın tanrı kahramanlarından en ünlüsü olan Thor, bildiğiniz gibi özellikle Mjöllnir adında bir çekiç ile fazlasıyla şekil yapabiliyor. Thor'un inanılmaz derecede kolay bir şekilde kaldırabildiği bu çekici Avengers ekibinden hiçkimse kaldıramamakta. İşte aynı hesapta bir çekice sahip olan oyunda eğer haritada "N 40 48.566 E 5 40.859." koordinantlarına giderseniz yeşilliğin ortasında ufak bir açıklık ve ortasında Mjöllnir'i görebilirsiniz. Ancak kaldıramayacağınızı baştan belirtelim. (ilgili haber)

 

 Punch Out'un 29 Yıllık Sorunun Çözümü

 

Belki birçoğunuz oynamadı ama spor ve boks oyunlarının en eskilerinden olan Punch Out'ta maç kazanmak kadar zor bir durum yoktu. Özellikle videoda da bahsedilen Bald Bull ve Piston Honda'yı yenmek ölüm iken artık oldukça basit bir yolumuz var. Tabii 29 yıl sonra bulup oynayabilecekseniz denemeye değer. Bu elemanlar ile kapılırken ne zaman videoda gösterilen sakallı eleman kafasını onaylar gibi sallarsa karşıya yapacağınız bir yumruk adamın tamamen yığılmasına sebep oluyor. Yani bir kere bile vurmadan sadece adam kafasını salladığı anda vurunca yığabileceksiniz. (ilgili haber)

 

 GTA V'in Yeni Gizemi

 

GTA serilerine ait videoları paylaşan YouTube kanalı GTA Series Videos, Koca Ayak ile Kurt Adam arasındaki hesaplaşmayı ortaya çıkartan bir video yayınladı. Yönetmenlik modunda yönetilen Koca Ayak, Kurt Adam’la hesaplaşarak intikam almaya çalışıyor. Eğer hesaplaşmada galip gelen taraf siz olursanız, Kurt Adam’ı da yönetmen modunda kullanabiliyorsunuz. (ilgili haber)

 

 Super Mario'nun Keşfedilmemiş Haritası!
Yıllardan beri oynaya oynaya bir hal olduğumuz ve eskimeyen Super Mario'da daha yeni bir gizem daha bulundu. Bu ortaya çıkan detaya göre World 1-2 bölümüne geldiğinizde ufak bir hareket ile World -1 adındaki yepyeni bir sonsuz haritaya geçebilirsiniz. Yapmanız gereken ise basit.  World 1-2 haritasının sonuna geldiğiniz anda gifteki gibi atlayarak World -1'e geçiş yapabileceksiniz. (ilgili haber) 

 GTA V'in Birçok Farklı Gizemi
GTA V'te ise pek bilinmeyen birçok farklı gizem ve detay var bunlar perili ev, Lenona Johnson bölümü,  dağdaki hayalet ve uzaylılar gibi birçok gizemi buradaki haberde görebilirsiniz.
 
6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0