• Anasayfa
  • Oyun
  • Efsane Oyunların Unutulmaz 8 Kadın Karakteri!

Efsane Oyunların Unutulmaz 8 Kadın Karakteri!

1
0
0
0
0
Hayatın her alanında yeri olan kadınlar, sanal dünyada da büyük bir yer kaplıyor. 8 Mart Kadınlar Günü'nde, popüler oyunlardaki unutulmaz 8 kadın karakterteri hatırlamaya ne dersiniz?
Yaşamın her alanında yeri olan kadınlar, varlıklarıyla sanal dünyaya da renk katıyor. Bugüne kadar oynadığımız oyunlarda, “benim diyen erkeğe taş çıkartacak” onlarca kadın karakterle karşılaştık. Bu karakterlerden kimini unuttuk, kimi ise hala hafızamızdaki yerini koruyor. 

Biz de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde oyun dünyasına bir göz atmak ve "Efsane Oyunların Unutulmaz Kadın Karakterleri"ni hatırlamak istedik. İşte en güçlü yanları, en özel yetenekleriyle oyun dünyasının unutulmaz 8 kadın karakteri...

 Lara Croft 

Dünya çapında 30 milyondan fazla satılan Tomb Raider serisinin unutulmaz kadın karakteri Lara Croft’u ister istemez listenin en başına ekliyoruz. Çünkü, “kadın oyun karakteri” dendiğinde ilk hatırlanan isimler arasında Lara Croft başı çekiyor. O hem bir arkeolog, hem de bir macera sever. Cesurluğu ile erkeklere örnek olan Lara Croft’u henüz tanımadıysanız, Tomb Raider serisini oynamanızı mutlaka öneririz.

 Cate Archer

Yaşı genç arkadaşlarımız hatırlamazsa lütfen kızmasın, ancak Cate Archer’ı bu listeye almamak olmazdı. 2000’lerin başına damgasını vuran The Operative: No One Lives Forever oyunu, 60’lı yılların dedektiflik maceralarını evlerimize taşıdı. Dönenin rengarenk atmosferini yansıtan oyunda ajan Cate Archer karakteri ile ne görevlerin üstesinden gelindi, sormayın! Şu an bana “James Bond mu Cate Archer mı?” deseniz, sonuna kadar Archer derim.

 Alyx Vance

Half-Life serisinin unutulmaz karakteri Alyx Vance, hikayedeki yer altı direnişinin önemli figürlerinden biri. Bilmeyenler için özet geçecek olursak, kaza sonucu açılan portaldan gelen dünya dışı yaratıklar dünyayı ele geçirip kendi düzenini kuruyor. Kaotik atmosferde insanlık ayakta kalma mücadelesi verirken, bu mücadeleye öncülük eden bazı isimler var. Ana karakter fizik profesörü Gordon Freeman olsa da, HL2: Episode 2 ile birlikte kurtarıcı melek Alyx Vance devreye giriyor. 

Alyx Vance olmasa doktor bu engelleri aşabilir miydi? Hiç sanmıyorum… Aralarında aşk söylentileri olan iki karakteri, yıllardır gelemeyen Half-Life 3’te görmek için sabırsızlanıyoruz!

 Cortana

Halo serilerinin en büyük yardımcısı Cortana’yı nasıl unutabiliriz? “Ama o bir yapay zeka…” şeklinde itiraz etmeye hazırlananlar olduğunu hissediyorum, bunu yapmayın! Yapay zeka da olsa bir kadın figürü ve oyundaki en büyük yardımcımız. Ayrıca, oyundan çıkıp Windows Phone ve Windows 10’un sesli asistanı olmayı başarmış, daha ne olsun? 

 Claire Redfield

Resident Evil serisinin 2. oyununda tanıştığımız Claire Redfield, kız kardeşinin izinde Raccoon City yollarına düşer ve gözü kara bir mücadeleye girişir. Açıkçası, Redfield karakteri bize kadınların gerektiğinde ne kadar cesur olabildiklerini ve sonuna kadar gidebildiklerini gösteren bir karakter olarak bu listeye gitmeyi hak ediyor. Sorarım size, o kadar zombi ile mücadele etmek kolay mı?

 Sonya Blade

Mortal Kombat serisinin ağır ablası Sonya Blade’i bu listeye eklememek münkün mü? Hikayeye göre, amacı dünyayı Shao Kahn’ın kötü amaçlarından kurtamak olan “Special Forces" ajanı olan Sonya Blade, MK oyuncularının en sevdiği karakterlerden birisi… Konumuz Sonya Blade’in başarıları olsa da, karakterimizin güzelliğiyle kaç dövüşçünün aklını çeldiğini kestirmek inanın çok zor.

 Kate Walker

Merhaba Ben Kate Walker, New York'tan geliyorum, avukatım”… Tüm naifliğiyle karşısına çıkan herkese bu cümleyi kuran, Syberia oyununun hayranı bol karakteri Kate Walker da, “unutulmaz kadın oyun karakterleri” listemizde rahatlıkla yer alabilecek isimler arasında. Kendisi oyuncular tarafından o kadar seviliyor ki, yeni bir Syberia oyununu sadece Kate Walker’ı görmek için dört gözle bekleyenler olduğunu biliyorum.

 Chun-Li 

Uzakdoğu dövüş sanatları ustası Chun-Li ablamız ile çok küçük yaşlarda tanıştık. 90’ların başlarında, Street Fighter serisinde yer alan ilk kadın karakter olan Chun-Li, hikayeye göre bir Interpol ajanı. Birçok kadın gibi kalbinin sesini dinleyen karakter, babasının suç örgütü lideri M. Bison tarafından öldürülmesini kabullenemeyerek intikam peşine düşmüş, aynı zamanda örgütü çökertmeyi de kendisine görev bilmişti. Yıllarca sevilen bir karakter olan Chun-Li ile Street Figther’ın erkek karakterlerini az benzetmedik, öyle değil mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0