• Anasayfa
  • Oyun
  • Electronic Arts, Sims 4'ün İstatistiklerini Yayımladı

Electronic Arts, Sims 4'ün İstatistiklerini Yayımladı

1
0
0
0
0
The Sims, ilk çıktığı günden (12 Ocak 2000) bu yana oyuncuları etkisi altına almayı başardı. Will Wright tarafından tasarlanan oyun, Electronic Arts’ın dağıtımıyla bütün dünyaya yayıldı ve ‘’eğer insanların hayatını kontrol edebilseydiniz ne yapardınız ?’’ sorusuna cevap verdi. 
The Sims, ilk çıktığı günden (12 Ocak 2000) bu yana oyuncuları etkisi altına almayı başardı. Will Wright tarafından tasarlanan oyun, Electronic Arts’ın dağıtımıyla bütün dünyaya yayıldı ve ‘’eğer insanların hayatını kontrol edebilseydiniz ne yapardınız ?’’ sorusuna cevap verdi. Sim denen sanal insanların SimCity yakınlarında bir banliyöde yaşadığı günlük hikayelerin simülasyona olan oyunun serileri, ilk oyunun çok rağbet görmesiyle birlikte hızlı bir şekilde raflardaki yerini aldı.

Oynadıktan kısa bir süre sonra Sims insanlarının anlamsız isteklerinden bıkmaya başladığımız oyun, bir süre sonra iyice delirmemizle birlikte insanı zorla katil etmeyi başarıyordu. Sürekli gülmeye zorlayarak öldürme, havuza soktuktan sonra merdiveni satıp, sanal insanların havuzdan çıkmasına engel olup, devamlı yüzmelerini sağlayarak yorgunluktan öldürme, barbekü yaparken yakma vs.. gibi eylemleri bize zorla yaptırarak içimizdeki caniyi uyandıran oyun, adam gibi takılmak isteyenlerin de iyi bir insan olabileceğini kanıtlamıştı. 
 

Electronic Arts’ın yayımladığı istatistiklere göre 2014’te piyasaya çıkan The Sims 4’te sanal insanlar yine boş durmadı. Aşağıdaki görsellerden söz konusu istatistikleri inceleyebilirsiniz. 

32 milyon Sim yaratıldı. 6 ayda 5.7 milyon çocuk dünyaya geldi. Her 3 saniyede 1 çocuk ile kimsenin eli armut toplamadı.Dünyayı aşkın değiştirebileceğine inanan insanların %40’ı evlendi. Bir şekilde geçinemeyip ayrılan %2’lık kısım bunalıma girdi. Diğer kalan %58’lik kısım ise kafasına göre takılıyor.105 milyon ‘’wuhuu’’ ( oyunu oynayanlar bilir) çekildi ve toplamda 21 milyon kariyer yaratıldı.Sim’lerin %32’si yaşlılıktan, %18’i açlıktan ve %14’ü yanarak can verdi. 3000 Sim ise gülmekten katalıp hayata gözlerini yumdu.Kaynak: Ferra.ru
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0