En Anlamsız Simülasyon Oyunları

3
1
0
0
0
Bazı oyunlar vardır...
Neden yapıldığı konusunda bir cevap bulamadığımız, muhtemelen oyun dünyasının en anlamsız simulator oyunları ile karşınızdayız.
Simülatör oyunlarının kendine has bir oyuncu kitlesi ve bu kitlenin aradığı farklı unsurlar vardır oyun içinde ki en azından bir kere bile Flight Simulator denediyseniz az çok anlarsınız bu oyunların nasıl bir kitleye seslendiğini. Ama bazı simülatör oyunları var ki; gerçekten nasıl bir kitleye hitap ettikleri sorusu asla cevap bulamayacak.

İşte en garip simülatör oyunları:

 

 Robot Vacuum Simulator 2013


Çıkışındaki anahtar cümle gayet açık; “şimdiye kadarki en iyi elektrikli süpürge simülatörü. Robot Vacuum Simulator 2013, size Roomba benzeri bir elektrikli süpürgenin inanılmaz yaşamını tecrübe etme şansı sunuyor.” (Neden ki?)
Evet, bir robotik elektrikli süpürgeyi kontrol ettiğiniz bu oyundaki amacınız gayet açık; yerleri süpürmek! Üstelik muhteşem heyecanlı Duel modu sayesinde arkadaşınıza karşı bir temizlik yarışına da girebiliyorsunuz.

“Büyük beğeni toplayan Robot Vacuum Simulator 2012’nin yapımcılarından.”  (Bu alanda ne kadar rekabet olabilir ki?) Şüphesiz eğer bu oyunu tercih edecekseniz –ki hiç sanmıyorum- oynayabileceğiniz en iyi elektrik süpürgesi simülatörünü oynamış olacaksınız.
 

 Farming Simulator 2013


Pc, Mac, Xbox 360, PS3, PS Vita, 3DS, IOS, Android ve Windows Phone uyumlu bu oyunu oynamamak için bir bahaneniz olamaz. ( her platforma bulaşan bir virüs adeta)

“Onurlu bir şekilde çalışılmış bir günün ardından alnınızdan akan sanal teri silin ve yetişen buğdaylarınızı ya da çitlerin arkasında mutlu mutlu otlayan hayvanlarınızı seyredin.” Farming Simulator 2013 ile zirai imparatorluğunuzu yükseltin. Üstelik 2013 versiyonunda koyun, tavuk ve patates de var (inanılmaz, kesinlikle inanılmaz! Adeta kusursuz bir çiftlik simülasyonu)
 

 Street Cleaning Simulator 2013


“Sokakları temiz tutan tek gücün kolluk kuvvetleri, polisler olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.”

Sigara izmaritleri, çiğnenmiş sakızlar, yemek artıkları ve çok daha fazlası… Sizi bu kirlilikten koruyan isimsiz kahramanlar her gün son teknoloji süpürme ve yıkama araçlarına atlayıp sokak ve caddeleri cennetten kopmuş birer mahalleye çeviriyor. (Emeğe saygı , +rep)

İşte Street Cleaning Simulator 2013’te siz de bu muhteşem temizlik ordusunun neferlerinden birisi oluyor ve sokak temizleme aracı ile mahallenizi pisliklerden, tozdan, kirden arındırıyorsunuz. Üstelik 2013 model, son teknoloji ile donatılmış, tam teçhizatlı temizlik araçları ile… (Ne kadar heyecanlı değil mi?)
 

 European Bus Simulator 2012


Tamam, kabul ediyorum; bu oyun, bu yazı için fazla olabilir; zira Truck Simulator, hatta Flight Simulator’den çeşitli unsurlar taşıyan bir oyun;  ama yine de içeriğinden dolayı bu listeye almaya değer.

Bir otobüs şoförü olduğunuz bu oyunda; güzergahınız, mesai saatleriniz, orta kapı ve arka kapı düğmeleriniz mevcut. (Bir de kendinizi çok kaptırırsanız “arkaya doğru ilerleyelim” diye bağırabilirsiniz)
 

 Woodcutter Simulator 2013


Kirli sakal, bağrı açık oduncu gömleği (Kırmızı ekoseli), kot pantolon ve kahverengi botlar. Baltanızı ya da elektrikli testerenizi sırtlanın ve o koca gövdeli ağaçları yere serin. Bir kamyon dolusu tomruktan daha çok ne mutlu edebilir ki sizi? (bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum)

 

 Ski Region Simulator 2012


Bir dağ kasabasının kış turizmine yön verin.

Dağın yamacındaki pistinizi genişletin, teknik donanımlarınızı artırın ve karınızı her zaman temiz ve sağlam tutun. Tüm yönetim beceriniz ile tatil köyünüze gelen kayak meraklılarını mutlu edin.
Farm Simulator 2013’ün yapımcılarından muhteşem bir oyun daha. ( Ski Resort Simulator'ın 2013 versiyonu yok merak etmeyin)
 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0