• Anasayfa
  • Oyun
  • Facebook'a Göre Mobil Oyuncuların %43'ü Ebeveynlerden Oluşuyor

Facebook'a Göre Mobil Oyuncuların %43'ü Ebeveynlerden Oluşuyor

0
0
0
0
0
Facebook içlerinde Türkiye'nin de bulunduğu 12 ülkede yaptığı araştırmaya göre mobil oyuncuların %43'ünü ebeveynlerin oluşturduğunu açıkladı.
Günümüzde artık profesyonel oyuncular dışında neredeyse hiçkimse bilgisayar ya da oyun konsollarında oyun oynamayı tercih etmiyor. Bir dönem çok popüler olan casual (basit) oyuncular için yayınlanan web tabanlı oyunlar artık tahtlarını mobil oyunlara devretmiş durumda. Haliyle bu durum Facebook'ta FarmVille oynayan teyzelerimizin de HayDay gibi mobil oyunlara geçmesi anlamına geliyor. Peki sayıları gerçekten bu kadar da fazla mı?

Uzmanlar genellikle bebeklikten başlayarak ergenliğe kadar artış gösteren mobil oyun tutkunluğunun ilerleyen yaşlarda biraz daha azaldığını söylüyor ancak Facebook'un araştırmaları mobil oyuncuların %43'lük kesiminin anne ve babalar olduğunu gösteriyor.
 


Brezilya, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, Rusya, Güney Kore, İspanya, Tayland, Türkiye, İngiltere ve ABD'yi kapsayan bu araştırmada ortaya çıkan sonuç bir hayli şaşırtıcı çünkü ebeveynler hem iş tempolarında, hem de çocukları gibi daha farklı ilgilenmeleri gereken gereksinimler varken bu kadar yoğun şekilde mobil oyun oynuyor olabilir mi?
 

 Genellikle beklerken oyun oynuyorlar

Anne ve babaların çoğu artık toplu taşıma araçlarını beklerken, kafalarını dinlemek istediklerinde ya da stres atmak istediklerinde basit mobil oyunlar oynamayı tercih ediyorlar. (Galiba hiç Online Kafa Topu oynamamışlar) Profesyonel oyuncu diyebileceğimiz video oyunlarıyla sıkça vakit geçiren oyuncu ebeveynler de bu dilimin içinde yer alıyor.

Ayrıca ebeveynler bebeklerine ya da çocuklarına oynatacakları oyunları denetlemek için, ergenlik çağındaki çocuklarının ne tür oyunlar oynadığını gözlemlemek için deciddi bir şekilde mobil oyunlarla vakit geçiriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0