• Anasayfa
  • Oyun
  • Fallout 4 Çıkar Çıkmaz GTA 5'in Rekorunu Kırdı!

Fallout 4 Çıkar Çıkmaz GTA 5'in Rekorunu Kırdı!

1
0
0
0
0
Fallout 4 sonunda resmi olarak oyun piyasasına girişini yaptı ve daha ilk günden pek çok rekoru egale etti.
Yılın merakla beklenen ve oyun dünyasının ağır toplarından biri olan Fallout 4, dün gece resmi olarak satışa sunulmuştu. Oyun hakkında yaptığımız haberlerde inanılmaz bir bekleyen kitlesi olduğunu sık sık dile getirmiştik. Nitekim oyunun elde ettiği başarı, bu konuda ne denli haklı olduğumuzun da bir nevi göstergesi oldu.

Oyun resmi olarak PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelmiş durumda. Ancak, Fallout 4'ün PC platformunda elde ettiği başarı, oyunun adını şimdiden rekorlar listesine sokmuş. GTA 5, CS:GO gibi sağlam rakipleri geride bırakan Fallout 4, Steam aleminin en fazla oynanan ikinci oyunu ünvanını elde etmeyi başardı.
 

290,461 günlük toplam kullanıcı, 239,266 anlık oynayan kişi sayısına şimdiden ulaşan Fallout 4, Dota 2'nin ardından listenin ikinci sırasında bulunmakta. Oyunun, sadece 1 gün içinde bu başarıyı elde etmesindeki en büyük etkenlerden biri ise muhtemelen oyunu fiziksel kopya şeklinde alanların dahil Steam üzerinden indirme işlemi yapmak zorunda kalışı. 

Ancak Fallout 4'ün elde ettiği rekor sadece bununla sınırlı değil. Şöyle ki, temelinde bir Valve platformu olan Steam'de en fazla oynanan oyun, yine bir Valve yapımı olan Dota 2. Listenin ikinci sırasında Fallout 4'ün yer alması ise oyunu, Steam'de bulunup da  Valve dışında bir firma tarafından geliştirilmiş en çok oynanan oyun yapıyor. Yani Fallout 4, sadece bir gün içinde 2 önemli ünvanın sahibi olmuş durumda.Bunların dışında Fallout 4'ün Season Pass'i de, Steam'in en çok satanları listesinde zirveye oturmuş durumda. Yani Fallout 4, beklenen patlamayı en iyi şekilde gerçekleştirmeyi başardı. Oyunun bu gidişatı, şimdiden onu ''yılın oyunu'' olma konusunda en iddialı isimlerden biri haline getirmiş durumda.

Kaynak: VG247
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0