• Anasayfa
  • Oyun
  • Fallout 4 Yüzünden İşini ve Evliliğini Kaybeden Adam, Bethesda'ya Dava Açtı!

Fallout 4 Yüzünden İşini ve Evliliğini Kaybeden Adam, Bethesda'ya Dava Açtı!

2
0
0
0
0
Gün geçmiyor ki bir bilgisayar oyunu daha, bir adamın hayatını mahvetmesin.
''Bilgisayar oyunu yüzünden ailesi dağıldı!'' cümlesi kulağa nasıl geliyor? Yani tamam, hepimiz deli gibi bilgisayar oynuyoruz, PC ya da oyun konsolu başında saatlerimizi geçiriyoruz. Ancak o tarz bir cümle gördüğümüzde ''yok artık'' diye tepki vererek inanmakta zorluk çekebiliriz, ki verdiğimiz tepki aslında oldukça da normaldir.

Fakat Rusya'da yaşayan bir adamın durumu tam olarak da böyle. Krasnoyarsk'da yaşayan bu arkadaş, evli, çocuklu, işinde, gücünde bir adamdı. Ta ki Fallout 4'ü alana kadar. Open world olan oyunu oynamaya başlayan adam, kendini oyunun işleyişine, hikayesine  öyle bir kaptırmış ki, bahaneler üreterek işe gitmemeye başlamış. Evde ise ne karısı ne de çocuğu ile ilgilenir olmuş.Tabii adamı bekleyen son aslında gayet tahmin edilebilir şekilde. Eşi tarafından terkedilen Rus arkadaş, bir de bu yetmezmiş gibi işinden de olmuş. Darbe üstüne darbe yiyen, tabiri caizse ''dımdızlak'' ortada kalan adamın, başına gelenlerden sonra suçladığı ''kişi'' ise, haber kadar garip; Bethesda.

Evet, adam baya baya ''yaptığı oyun bağımlılık yapıyor'' suçlaması ile Bethesda'yı mahkemeye vermiş ve tazminat istemiş. Adamın mahkemeye karşı sunduğu gerekçe ise, oyunda bağımlılık yaptığına dair herhangi bir uyarı bulunmaması.Tabii gerek Bethesda gerek mahkeme arkadaşı pek takmamış. Ne diyelim buradan arkadaşa geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Gamerant
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0