• Anasayfa
  • Oyun
  • FIFA 16'nın Kapağında Kadın Yıldızlar da Yer Alacak

FIFA 16'nın Kapağında Kadın Yıldızlar da Yer Alacak

0
0
0
0
0
FIFA 16, serinin en renkli oyun kapaklarına ev sahipliği yapacağa benziyor.
2015'in merakla beklenen oyunlarından biri de FIFA 16. Dünyada en fazla oyuncu sayısına ulaşan oyunlardan biri olan ve kendi sağlam kitlesine sahip FIFA, bu yıl kendi oyun tarihinde bir ilke imza atmış ve kadın futbol takımlarını oyuna dahil etmişti. Şimdi ise FIFA, kadınları işin içine daha fazla dahil edecek bir adım atıyor.

Kadın oyuncuların eklenmesi FIFA 16'ya artı puan olarak dönmüş durumda (en azından gelen yorumlar bu yönde). Bunun yanı sıra önceden bazı ülkelerde Messi'nin yanına koyulacak futbolcu için oylamalar yapılmış, Türkiye'de ise milli gururumuz, Messi'nin de takım arkadaşı Arda Turan, kapaktaki yerini almıştı. Şimdi ise EA Sports, Amerika ve Kanada'da satışa sürülecek FIFA 16'nın oyun kapaklarına Amerika için Alex Morgan ve Kanada için Christine Sinclair'i koyma kararı aldı. 
 

Morgan'ın seçilmesindeki sebep ise, şampiyon olan takımın kaptanı olması ve şampiyona boyunca takıma yaptığı büyük katkılar. Katıldığı bir basın toplantısında, oyunun kapağında yer almasıyla ilgili konuşan Alex Morgan "FIFA serisinde, oyunun kapağındaki ilk kadın olmak gerçekten çok büyük bir onur. Bu oyunun dünyanın dört bir tarafında oynandığını biliyorum ve FIFA'nın kadınları içeren böyle önemli bir adım atarak bizi de ön plana çıkarmasından dolayı çok mutluyum. Ve şimdi, bugünün tartışmasız en iyi oyuncusuyla kapağı paylaşma zamanı" diye konuştu. FIFA Avusturya'da ise Messi'nin yanında olacak isim halk tarafından seçilen Steph Catley oldu. 

FIFA 16, kadın oyuncuların bulunduğu ve kapağında yer aldığı ilk futbol oyunu olacak. Oyunda 12 ülkenin kadın takımı bulunacak. 22 Eylül'de yayınlanacak oyun PC, Xbox 360, Xbox One, Playstation 3 ve Playstation 4 platformuna sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0