• Anasayfa
  • Oyun
  • EA Sports, FIFA 16 İçin İlk Videosunu Büyük Bir Sürpriz Yaparak Yayınladı

EA Sports, FIFA 16 İçin İlk Videosunu Büyük Bir Sürpriz Yaparak Yayınladı

0
0
0
0
0
EA Sports, FIFA 16 İçin İlk Videosunu Büyük Bir Sürpriz Yaparak Yayınladı
EA Sports, uzun zamandır beklenen FIFA 16’yla ilgili ilk teaser’ı yayınladı. Herkes Messi, Ronaldo ya da Eden Hazard gibi isimlerin yer aldığı bir video beklerken EA Sports, kadın futbolunun da oyuna dahil olduğunu gösteren bir video yayınladı.
Alışkın olduğumuz videoların dışında gerçektende hepimizi ters köşeye yatıran EA Sports, kadın futbolundan 12 ülkenin takımını FIFA 16'ya eklemiş. Bu ülkeler Almanya, Fransa, İngiltere, Çin, ABD, Avustralya, İsveç, Meksika, İtalya, Kanada, İspanya ve Brezilya.

EA Sports’un neden böyle bir tanıtım videosu yaptığının net bir açıklaması tabii ki yok. Fakat benim aklıma ilk gelen, futbolun artık erkek egemenliğinden çıkıp yıllar geçtikçe kadınların da ilgisini çeken bir spor olmasının önemine değinmeleri olabilir. Tabii işin ticari boyutu da hesaba muhakkak katılmıştır. Zira EA Sports gibi önemli bir şirketin dünya genelinde kabul gören oyun serisine kadın futbolunun eklenmesi, oyuna ilgi duyan kadınların bu oyunu satın alması anlamına geliyor.

Bakalım oyun şirketi bu durumla ilgili nasıl bir açıklama yapacak. Oyunla ilgili yayınlanan ilk videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0