Flappy Bird Çılgınlığı

1
0
0
0
0
Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan Flappy Bird şu sıralar hiç kuşkusuz ki en çok oynanan oyun. Aynı zamanda en çok kazanan oyunlar arasında!
Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan Flappy Bird şu sıralar hiç kuşkusuz ki en çok oynanan oyun. Aynı zamanda en çok kazanan oyunlar arasında! iOS ve Android platformlarda oynanabilen bu oyun yakın zamanda Windows Phone için de geliyor.

Dong Nyguyen isimli geliştiricinin yeni oyunu Flappy Bird basit oynanışı ile dikkat çekerken aynı zamanda oynayan kişiyi oldukça sinir etmesi ile de ön plana çıkıyor.
 

 Telefonunu Kıranlar Var!


Son zamanlarda sosyal medyada da adından sıkça söz ettiren oyun, bir çok kişinin de telefonlarını darp etmesine sebep oldu. İnsanlar sosyal medyada Flappy Bird’de kırdığı rekorlarla birlikte, kırdığı telefonların fotoğraflarını da paylaşmaya başladılar.
 

 Oyunun Mantığı Çok Basit!


Oyun 8bit grafiklere sahip basit bir oyun ve 5 temel fonksiyon üzerine kurulmuş. Fakat oyunun zorluk seviyesinin yüksek olması ve oyunseverleri yüksek skor yapmaya zorlaması ve bu yüzden oynayanları daha da hırslandırması; tüm bu çılgınlığın etkenleri.
 

 Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı!


Oyun 24 Mayıs 2013 tarihinde çıksa da istediği başarıyı yaklaşık 8 ay sonra yakaladı. Şu anda tüm dünyada iOS ve Android platformlarda toplam indirilme sayısı 100 milyonu aşan uygulama, ücretsiz en iyi uygulamalar kategorilerinde de zirveye oturdu.

 Günlük Kazancı 50bin Dolar!


Evet, yanlış okumadınız Flappy Bird’ün yaratıcısı Vietnamlı Dong Nyguen, bu bir gecede yaptığı oyundan günde yaklaşık 50 bin Dolar para kazanıyor. Üstelik bu rakam her geçen gün artıyor. Uygulama içinde herhangi bir satış yapmayan ve ücretsiz olan oyun, bu parayı sadece uygulama içi reklamlardan kazanıyor. Dong ise verdiği son röportajda, oyunun bu kadar kullanıcıya ulaşmasının ve sevilmesinin tamamen şans eseri olduğunu söyledi.

Gayet basit ve de düşük kalitede yapılan ve bu kadar ses getiren uygulama diğer mobil oyun yaratıcılarının da kısmen de olsa vizyonunu değiştirmişe benziyor.

Oyunu telefona indirmeden web üzerinden buradan oynayabilirsiniz.

Biz de bir hata yaptık ve sizin için oyunu incelemeye çalıştık. 

 
  Flappy Bird Oyununu İndir
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0