• Anasayfa
  • Oyun
  • Flappy Selfie ile Kendi Flappy Oyununuzu Yapın!

Flappy Selfie ile Kendi Flappy Oyununuzu Yapın!

1
1
0
0
0
Flappy Bird çılgınlığı tüm dünyayı sardı ve beraberinde Flappy Bird’e benzeyen birçok oyunu da beraberinde getirdi. Fakat içlerinden bir tanesi var ki hem Türk yapımı hem de istediğimiz fotoğrafı koyup, istediğimiz sesleri ekeleyebildiğimiz yani kendi Flappy Bird oyunumuzu yaptığımız oyun: Flappy Selfie!

 Kendi Flappy Bird oyununuzu Kendiniz Yaratın!


Flappy Selfie, yerli bir oyun yapım firması olan Mobizmo tarafından yapılan oyun şu an sadece Android platformunda mevcut olsa da 10 gün içerisinde iOS’daki yerini de alacak.
 

 Nasıl Oynanır?


Flappy Selfie’yi oynamak oldukça eğlenceli ve de kolay. Oyuna girdikten sonra mobil cihazımızın galerisinde bulunan fotoğraflardan herhangi birini seçiyoruz ve yüklüyoruz. Tabi dilersek kamera ile de görüntü alabiliriz.
 


 

 İstediğiniz Sesi Ekleyebilirsiniz!


Evet oyunun en güzel tarafı da bu! Arkadaşlarınızla dalga geçmek ya da onlara şaka yapmak için çok güzel bir koz olabilir. Fotoğrafı yükledikten ve ayarladıktan sonra “record voice” kısmı geliyor.
Sol alt tarafta bulunan “tap to record” butonuna dokunarak sesimizi kaydetmeye başlayabiliriz dilersek youtube ya da filmlerden sesleri de kaydedebilirsiniz tabi orası sizin yaratıcılığınıza kalmış.
 


 

Fly Sound: Bu kısımda yarattığınız karakterin kanat çırpma sesini kaydediyorsunuz aslında. Karaktere uçması için dokunduğunuzda çıkmasını istediğiniz sesi bu kısımda kaydediyorsunuz.

Game Over: Bu kısımda ise karakterimiz yanınca yani oyun bitince “Game Over” olarak karşımıza çıkacak sesi kaydediyoruz. Genelde karakter kafasını bir yerlere çarptığı için “ah,ulan, vb…” gibi sesler çok da güzel gidiyor. Tabi burası da her yerde olduğu gibi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Highscore: Bu kısımda ise yüksek skoru geçince sizi uyaracak sesi kaydediyorsunuz.
 

 Oyununuz Artık Hazır!


Yaptığınız karakter ve seslerle oynamak istediğiniz üç adet haritadan birisini seçip oynayabilirsiniz. Oyundan çıkınca yaptığınız karakter ve sesler otomatik olarak kaydedilecektir. Oyuna tekrar giriş yaptığınızda select photo menüsünde “saved” yazan kısıma tıklayarak bir önceki yaptığınız karakterinizle oynayabilirsiniz.


 

 Yaptığınız Oyunu ve Skorunuzu Paylaşın!


Fotoğrafı ayarladınız, sesleri kaydettiniz, arkadaşlarınızla şakalaştınız ve sıra geldi bunu birileri ile paylaşmaya. Oyun bittikten sonra karşınıza çıkan ekranda “share” ve “twitter” butonundan paylaşabilirsiniz. Share kısmı ise oldukça zengin. Whatsapp, facebook gibi birçok uygulama bu kısımda. Bu aşamadan sonra yaptığınız karakter ve skorunuz bir fotoğraf olarak paylaşılacak.
 


Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Flappy Selfie şimdilik Android platformda bulunuyor ve on gün içerisinde iOS platformuna da gelecek.
 

  Flappy Selife Oyununu İndirmek İçin Tıklayın
 
 
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0