• Anasayfa
  • Oyun
  • Schalke 04 de 'League of Legends' Takımı Kurdu!

Futbol Takımları eSpor'u Sevdi! Bir eSpor Takımı da Schalke 04'ten!

0
0
0
0
0
eSpor'un popülerliği her geçen gün artıyor ve son dönemlerde bu popülerlik, özellikle futbol takımlarının ilgisini çekmeye başladı.
'Çağın yeni sporu' olarak adlandırılan eSpor'un popülerliği her geçen gün artıyor. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de eSpor kategorisi bazında en fazla oynanan oyunlardan olan League of Legends, bir futbol takımının daha ilgisini çekmiş durumda.

Daha önceden Aces High'ı alarak Beşiktaş E-Spor Kulübü adını veren ve bu şekilde ülkemizde eSpor'a adımını atan ilk futbol takımı olan Beşiktaş'ı daha sonrasında Galatasaray ve Fenerbahçe'nin takip edeceği konuşulmuş, hatta Fenerbahçe'den bu konuda önemli bir adım da gelmişti.Şimdi ise benzer hamle Alman devi Schalke 04'ten geldi. Bir diğer Alman devi VfL Wolfsburg gibi Schalke de bir League of Legends takımı satın alarak eSpor dünyasına resmi adımını attı. Daha önceden 'Elements' olarak bilinen eSpor takımı, artık Schalke 04'ün. Yeni takımı ile Schalke 04, yaz sezonunda başlayacak Avrupa LCS'ye (League of Legends Championship Series) katılacağını da resmen duyurdu.
 

Yavaş yavaş dünya genelinde futbolun önde gelen kulüpleri benzer adımlar atmaya başladı. Bir süre önce West Ham United da eSpor takımı satın alarak bu konuda İngiltere'de bir ilki başarmıştı. Kim bilir belki ileride futbol takımlarının sayısı artarsa bir Şampiyonlar Ligi de eSpor'da görürüz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0