• Anasayfa
  • Oyun
  • Game of Thrones Resmi Oyununun 6. Bölümü Çok Yakında Geliyor!

Game of Thrones Resmi Oyununun 6. Bölümü Çok Yakında Geliyor!

0
0
0
0
0
Telltale Games tarafından yapılan Game of Thrones oyununun 6. bölümü çok yakında mobil platformlar da dahil olmak üzere -neredeyse- bütün platformlara gelmeye hazırlanıyor.
Telltale Games’i biliyorsanız, nasıl oyunlar yaptıklarını ve nasıl bir kitleye hitap ettiklerini de az çok biliyorsunuzdur. Bilmeyenleriniz için biraz bahsedelim; Telltale Games, genelde ‘’seç ve tıkla’’ dediğimiz türde oyunlar yapmakta ve yaptıkları oyunlar dönemin popüler kültürünü kapsamakta.

Bu haberimizde bahsedeceğimiz Telltale oyunu ise son zamanların en iyi dizilerinden olan Game of Thrones’un lisanslı oyunu.Telltale oyunlarını ayrı kılan şey, oyunun gidişatına sizin karar veriyor oluşunuz. Karşınıza çıkan konuşma balonlarından istediğinizi seçerek oyunun kaderini siz belirliyorsunuz. Game of Thrones’un oyunu da bu şekilde. Her bölüm için farklı konuşma seçenekleri bulunan oyun, seçtiğiniz diyaloglara göre şekilleniyor.

Tabii bütün oyun konuşmadan, diyaloglardan ibaret değil. Hikaye içinde zaman zaman da aksiyona girerek belirli bir yere ok atması gereken ya da bir kılıç darbesinden kaçması gereken karakteri yönlendirme kısmı da sizin elinizde. Telltale’in Game of Thrones oyunu da bu şekilde. Altı bölümden oluşan oyunun her bölümü ortalama 90 dakika civarı sürmekte. Özellikle The Walking Dead’in benzer oyunu ile dikkat çeken Telltale’in Game of Thrones oyunu da ilk 5 bölümü ile büyük bir beğeni elde etmişti.

Birkaç House Forrester üyesiyle oynayabildiğiniz oyunun en son yani 5. bölümü Red Wedding’de başlamaktaydı. Sonrasında da diziye paralel şekilde devam ediyordu. Oyunu PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ve iOS ya da Android cihazlarınızdan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Tabii bu ‘’ücretsiz’’ ifadesinin sadece birinci bölüm için olduğunu da hatırlatalım. Şimdi gelecek olan oyun ise, serinin 6. bölümü olacak.

Oyunun birde şöyle bir özelliği var; konu olarak 6. sezon işlenmekte. Yani 6. sezona dair pek çok spoiler, ipucu, oyunda mevcut olacak. ‘’The Ice Dragon’’ başlığı ile gelecek olan 6.bölüm, saydığımız platformların tümü için 17 Kasım’da indirilmeye hazır olacak (PC ve Mac de dahil).

Kaynak: Geek
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0