• Anasayfa
  • Oyun
  • Gamescom 2016'nin Partner Ülkesi Türkiye Oldu!

Gamescom 2016'nin Partner Ülkesi Türkiye Oldu!

1
0
0
0
0
Geçtiğimiz sene yerinde takip ettiğimiz Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen küresel oyun fuarı Gamescom'un 2016 yılı partner ülkesi Türkiye oldu.
Her yıl yaz aylarında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen küresel oyun fuarı olan Gamescom'da ilk defa Webtekno olarak Lütfi Karaca ve benim katılımımla yer almış, sizlere oyunlar hakkında detayları ve malum cosplayerlar ile de bir röportaj içeriği hazırlamıştık. Bu organizasyonun önemli bir yanı olan "partner ülke" durumunda ise sevindirici haber geldi.

Dünyanın en ünlü oyun fuarlarından olan Gamescom'un 2016 yılında yapılacak organizasyonunun partner ülkesi Türkiye olduğu duyuruldu. İnteraktif Eğlence Oyunları Federal Birliği (BİU), Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ile Köln Fuar İdaresi olan Koelnmesse GmbH ile yapılan anltlaşma sonucu duyurulan bu gelişme ile kesinleşmiş oldu.Yoğun genç nüfus ve gelişen oyun kültürüne vurgu yapan Koelnmesse Genel Müdürü Katharina Hamma, ülkemizin oyun sektörü için cazip bir ülke olduğunun altını çizdi.

17-21 Ağustos 2016 tarihinde yine her zamanki mekanı olan Almanya/Köln'de bulunan fuar alanında gerçekleşecek fuarda TOGED, ODTÜ Teknokent ve BİU için ve ayrıca küresel çapta bilinen merkezi Türkiye olan Taleworlds ve DOGED ve Setimedia'nın da 2015'te olduğu gibi 2016'da yer alacağı belirtildi. Büyük ihtimalle bu firmaların standları daha büyük olacak.Özellikle Business Area olarak adlandırılan iş alanı bölümünde oyun sektörünün tüm etkili isimleri ve firmaları adına ülkemizdeki gelişmeler yakın planda tutulacağı için 2016 ve sonrası için ülkemizde oyun sektörü açısından çok daha güzel haberler duyabiliriz.

Bizim de Webtekno olarak yerinde takip etmeyi planladığımız Gamescom 2016 ile ilgili gelişmeleri ve fuarda yer alan oyunlar ile ilgili detayları da yine buradan ve WebteknoTV YouTube kanalımızdan görebileceksiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0