• Anasayfa
  • Oyun
  • Gamescom'da Tanıtılan Playstation 4 Oyunları

Gamescom'da Tanıtılan Playstation 4 Oyunları

0
0
0
0
0
Gamescom'da Tanıtılan Playstation 4 Oyunları
E3 oyun fuarından sonra en büyük oyun fuarı olan Gamescom fuarında tanıtılan Playstation 4 oyunları.
Dünyanın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan Gamescom fuarı her sene olduğu gibi oyun dünyasının önde gelen firmalarına ev sahipliği yapıyor. Bu firmalar arasında oyun denilince akla ilk gelen şeylerden biri olan Sony firması da Playstation ile bu fuardaydı. Playstation ekibi Gamescom etkinliğinde Playstation 4'te yer alacak olan oyunları ve Playstation 4'te yer alacak sistemleri taınıttı diyebiliriz (çok güzel oyunlar gelecek Playstation 4'e ama daha vakit var biraz.).
 

 Far Cry 4
Son dönemlerin en başarılı FPS oyun serilerinden biri oaln Far Cry serisi özellikle Far Cry 3 ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Ubisoft bu konuda biraz çakallık yaparak Far Cry 3'te başarılı olan hikayeyi Far Cry 4'e de uydurdu. Bildiğiniz üzere Far Cry 3'ün ana kötü karakteri Vaas'ın psikopat hareketleri çok sevilmişti. Aynı şekilde Far Cry 4'te yer alacak baş düşmanımız da Vaas'ı aratmayacak derecede psikopat olacak.
 

 Wild
Playstation 4'e özel olarak çıkış yapacak Wild adlı bu oyunun baş geliştiricilerinden biri Rayman Legends'tan tanıdığımız Michael Ancel. Oyun bundan 10 bin yıl önce ki dünyayı konu alacak. Oyunda dilerseniz bir insan veya hayvan olabileceksiniz. Genel olarak konu ile ilgili fazla bilgi bulunmasa da hayatta kalma temalı bir oyun olacağı düşünülüyor. Özellikle oyundaki dinamik hava değişimi mükemmel görünüyor. Wild adlı bu oyunun geliştirilme aşamasında olduğu söylendi ancak oyunun çıkış tarihi ile ilgili hiç bir bilgi paylaşılmadı.
 

 DayZ
Arma'nın bir modu olarak hayatına başlayan DayZ çok sevilmesinin ardınan özel bir yapım haline gelimişti. Henüz erken erişimde olan DayZ'nin çok büyük bir oyuncu kitlesi olsa da oyunda çok ciddi hatalar yer alıyor. Oyunun henüz geliştirme aşamasında olduğunu düşünürsek oyunda hataların olmasını yadırgayamayız. Kaldı ki oyunu satın alma kısımında "Oyun henüz geliştirme aşamasında olduğu için hatalar bulunabilir. Bu ihtimali düşünerek oyunu satın alın" deniyor. Şimdi bu noktada biraz DayZ'yi eleştirmek lazım. Bilgisayar sürümünde ciddi hatalar bulunurken bu hataları düzeltmek yerine Playstation 4'e oyunu duyurmaları garip.
 

 LittleBigPlanet 3
İlk olarak Playstation 3'e çıkış yapan LittleBigPlanet serisi eğlenceli ve farklı yapısı ile epeyce dikkat çekmişti. Şimdi ise sevimli dostlarımız Playstation 4'e de konuk olacak. İşin aslında LittleBigPlanet 3 bundan bir kaç önce resmi olarak duyurulmuştu. Ancak Gamescom etkinliğinde LittleBigPlanet 3 ile ilgili yeni bir video yayınladı. Dipnot olarak eklemek istiyorum 3-4 kişi aynı ortamda oyun oynamak istiyorsanız LittleBigPlanet serisi inanılmaz derecede eğlenceli bir oyun ve tam olarak aradığınızı size vereceğini düşünüyorum.
 

 BloodborneBloodborne adlı bu oyun Playstation 4'e özel olarak çıkış yapacak. Bir nevi Dark Souls'un devamı niteliğinde olacak olan Bloodborne sürekli olarak karanlık ve kasavetli bir ortamda geçiyor. Oyunda birbirinden farklı yaratıklar ile karşı karşıya geleceğiz. Genel Bloodborne'un Hack N' Slash ve RPG türlerinin birleşimi bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.  (çok güzel olacak bu oyun). Ha bir de oyun Türkçe olacak bunu da eklemekte fayda var.  Bir kez daha Sony'ye teşekkür ediyoruz.
 

 The Order 1886
Playstation 4'e çıkması en çok beklenen oyunlardan biri de hiç şüphesiz ki The Order: 1886 adlı bu oyun. Steampunk havasında geçecek olsa da kullanacağımız silahlar daha yenilikçi. Oyunda kurt adamlar ve zombiler gibi farklı farklı düşmanlarımız olacak. Ayrıca The Order: 1886'da tıpkı Bloodborne gibi Türkçe olacak.

Bu oyunların dışında Playstation 4'e gelecek olan bazı özelliklerden de bahsedildi. Örneğin yakın zamanda gelecek olan Playstation 4 2.0 yazılım güncellemesi ile birlikte artık kayıt ettığınız videoları direkt olarak Youtube hesabınıza yükleyebileceksiniz. Bildiğiniz üzere daha öncesinde çektiğiniz oyunların videolarını Playstation 4'ten alıp bilgisayara aktarıyor ve daha sonrasından Youtube'a yüklüyorduk. 2.0 güncellemesi ile beraber bu sistem ortadan kalkacak ve direkt olarak Playstation 4 üzerinden Youtube'a video atabileceğiz. 

Youtube sisteminin dışında 2015 yılı içerisinde Playstation Now'ın Avrupa için çıkacağı da ayrıca duyuruldu. Playstation Now adlı bu sistem işin temelinde bulut tabanlı olarak çalışan bir oyun sistemi olacak. Playstation Now sayesinde Playstation 4 üzerinden Playstation 1, Playstation 2 ve Playstation 3 oyunlarını rahatlıkla oynayacaksınız.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0