• Anasayfa
  • Oyun
  • Gamescom Oyun Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı!

Gamescom Oyun Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı!

0
0
0
0
0
Uzun süredir merakla beklenen Gamescom, nihayet oyun severler ile buluştu. Ekibimizin de yakından takip ettiği etkinlik 9 Ağustos’a kadar devam edecek.  
Konuyu yakından takip edenlerin bildiği üzere Gamescom kapılarını tüm ziyaretçilerine açtı. Webtekno ekibinden ise Aydoğan Aykanat ve Lütfi Karaca, sizleri günlük taze bilgiye boğmak için orada hummalı bir çalışma içerisine girdi.

Fuarda 900’e yakın oyun üreticisi yer alıyor ve geçen seneye göre bu rakam artış göstermiş. Köln’de bulunan Gamescom Fuarı’nın Genel Müdürü Gerald Böse yaptığı açıklamada; "Gamescom Köln'de açıldıktan sonra gerçek anlamda bir başarı öyküsü yazdı. Alan, katılımcı ve ziyaretçi rakamları bu başarıya işaret ediyor." diyerek beklenen ilgiyi üzerlerine çektiklerini söyledi. 

İlk olarak 2009’da ziyaretçileriyle buluşan Gamescom, katılımcı sayısını yüzde 53 oranında arttırmayı başardı. Sergi alanını ise yüzde 40’tan yüzde 61’e genişleten fuar, geçen yıl 335 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ayrıca fuarda oyun geliştirme uzmanları da ara sıcak olarak konferanslar düzenliyor. Bu konferanslarda farklı oyun tasarımcıları bir araya geliyor ve yeni projelerin temelleri atılıyor.Federal İnteraktif Eğlence Yazılımı birliğinin Genel Müdürü Maximilian Schenk ise oyun sektörünün yüzde 3 oranında büyüdüğünü belirtti. Açıklamalarına hız kesmeden devam eden Scheck, “Bu gerçekten olumlu bir işaret. Çünkü biliyorsunuz ki bu sektörün ana çekirdeğini oluşturan, yılın en önemli dönemi gamescom'la birlikte geliyor. Eylül'den itibaren de sezon başlıyor. Yalnızca yılın ilk yarısında bu kadar büyük bir büyüme görmek oldukça olumlu.” dedi.
 

 
Tekrar Webtekno ekibi olarak orada bulunduğumuzu ve fuar içerisinden güzel videolar ile karşınıza çıkacağımızı belirterek sizleri yukarıdaki video ile baş başa bırakıyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0