• Anasayfa
  • Oyun
  • Bunu da mı Görecektik? ‘Yalayarak’ Oyun Kontrolü Sağlamak!

Bunu da mı Görecektik? ‘Yalayarak’ Oyun Kontrolü Sağlamak!

0
0
0
0
0
Bunu da mı Görecektik? ‘Yalayarak’ Oyun Kontrolü Sağlamak!
GDC 2016 fuarında tanıtılacak oyunlar arasında ‘yalayarak’ kontrol edilen oyunlar olacak.
Joystick’leri kullanmanın verdiği haz, yıllar geçtikçe kaybolarak yerini farklı aksiyonlara bırakıyor. Sanal gerçeklik sayesinde kendimizi sanki oyunun içerisindeymişiz gibi hissetmeye doğru dürüst alışamamışken şimdi de ortaya farklı şekillerde kontrol edilen oyunlar çıkmaya başladı. Fakat bu kontroller o kadar farklı ki, yani baya farklı.

Örneğin GDC 2016 fuarında duyurulacak olan Planet Licker isimli oyun. Bu oyunun kontrolünü direkt olarak dilinizle sağlıyorsunuz. Joystick üzerindeki hassas alıcıları kullanarak oyundaki materyalleri dilinizle yönlendiriyorsunuz. Çok ilginç değil mi?
 

Bunun dışında Crank Tank da savaş temalı oyunları sevenler için efsanevi nitelikte. Bazı filmlerde tankların nasıl kontrol edildiğine şahit olmuşsunuzdur. Tankın kontrolünü sağlamak için krank denilen kolun çevrilmesi gerekiyor. Crank Tank’ın gerçekçi olması için de böyle bir kol kullanılıyor. İki kişinin oynayabileceği bu multiplayer oyunun da ilgi göreceği kesin.
 

Geceleri gördüğümüz rüya ya da izlediğimiz filmlerden etkilenip yorganı başımızın üstüne çekerdik ya? Little Book, bize o anlarda yaşadığımız heyecanı tekrar yaşatmak için geliştirilmiş bir oyun. Oyunu oynayabilmeniz için Oculus Rift, gerçek bir kitap ve ‘yorgan’ dışında başka bir materyale ihtiyacınız yok.
 

Gördüğünüz üzere oyunların yapısı oldukça sıradışı. Fuarda tanıtılacak farklı türdeki oyunların hepsine göz atmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0