Gears of War'ı Her İsteyen Oynayamaz

0
0
0
0
0
Gears of War'ı Her İsteyen Oynayamaz
Ayrıca bu konu ile ilgili olarak bir başka söylenti daha bulunuyor. Gears of War serisinin haklarının Epic Games'ten alınmasından sonra Microsoft firması oyunu bir başka yapımcıya emanet etmeyi düşünüyor.
Sevilen oyun serisi Gears of War serisi "Epic Games" adlı firma tarafından geliştiriliyordu. Bildiğiniz üzere Gears of War serisi Xbox oyun konsoluna özel olarak piyasaya sürülüyordu. Ancak bir süredir yeni çıkacak olan Gears of War serisinin yalnızca Sony'nin konsollarına ve hatta yalnızca Sony'nin konsollarına çıkacağı ile ilgili olarak söylentiler bulunuyordu. Geçtiğimiz günler içerisinde Microsoft firması adeta bu söylentilere cevap verdi ve Gears of War serisinin tüm haklarını satın aldı. Peki ya bu ne anlama geliyor diye soracak olursanız. Şöyle ki bundan öncesinden Gears of War serisinin tüm hakları Epic Games firmasında idi ve Epic Games istediği bir firma ile anlaşarak oyunu çıkarabilirdi. Ancak bundan sonra Gears of War serisinin tüm hakları Microsoft'ta olacak. Bu da oyunun yalnızca Xbox platformuna çıkacağıını ön görebiliriz. 

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak bir başka söylenti daha bulunuyor. Gears of War serisinin haklarının Epic Games'ten alınmasından sonra Microsoft firması oyunu bir başka yapımcıya emanet etmeyi düşünüyor. Bu firma ise Microsoft'un bünyesinde yer alan Black Tusk Studios adlı stüdyo verileceği konuşuluyor. Bilindiği üzere Black Tusk adlı stüdyo uzun süredir Halo ve Gaers of War'a alternatif olabilecek bir oyun üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ayrıca bu stüdyonun başında bir zamanlar Epic Games'in ekibinde de yer almış olan Rod Fergusson var.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0