• Anasayfa
  • Oyun
  • Gerçekliği Arttırılmış Mobil Bilim Kurgu Oyunu ''Clandestine: Anomaly''

Gerçekliği Arttırılmış Mobil Bilim Kurgu Oyunu ''Clandestine: Anomaly''

0
0
0
0
0
Sanal geçeklik deneyimini mobil cihazınızda mükemmel şekilde deneyeceğiniz bir oyun.
Sanal gerçeklik teknolojinin günümüzde atağa geçmesi ile yavaş yavaş yangınlaşmaya başladı. Sistemin en fazla ekmek yiyeceği platform da şu an için oyun sektörü olarak görülüyor. Zira bu konuda öncü firmaların hepsi, daha şimdiden oyun sektörüne doğru yönelmiş durumda.

Ancak sanal gerçekliki genellikle karşımıza ektra bir aksesuar (Oculus Rift, GearVR vb.) ile oluşturulmuş şekilde çıkmakta. Şimdi ise bir mobil oyun, bu işlemi gerçek nesnelerin üzerine sanal objeleri oturtarak sunmakta. ''Arttırılmış gerçeklik oyunu'' olarak karşımıza çıkan Clandestine: Anomaly, bu konuda oldukça iddialı.Arttırılmış gerçeklik dendiğinde şu an mobil oyun sektöründe başı çeken, Google'ın Ingress oyunu. Clandestine'in de amacı bu konuda Google'ın önüne geçmek. Kulağa oldukça iddialı bir hedef gibi gözükse de, Clandestine'in tabiri caizse arkası sağlam. Çünkü oyunun geliştirici ekibinde oldukça önemli isimler bulunmakta. Ekipte Gears of War 2'den Joshua Ortega, Star Wars'dan Doug Wheatley, Darkest Dungeon'dan Chris Bourassa, Dark Age Camelot'dan Lori Hyrup gibi isimler mevcut. Bu durum da Clandestine'in elini güçlendiriyor.

Oyunun konusu ise şu şekilde; yakınınıza bir uzaylı gemisi iniş yapıyor ve telefonunuzu bilinmeyen bir yazılım ele geçiriyor. Sonrasında ise gelen uzaylılarla mücadeleye başlıyorsunuz. Belirli bir görüş açısında da telefonunuzu hareket ettirerek oyunu oynuyorsunuz. Bu esnada telefonunuzun arka kamerası ise sürekli olarak açık oluyor ki zaten oyunun özelliği de bu. Kameranızın görüntülediği görüntü üstüne sanal objeler geliyor.
 

Clandestine, hem iOS hem de Android platformu için mevcut ancak ülkemizde Android versiyonu henüz kullanıma açık değil. iOS platformu için oyunun fiyatı ise 10.49 TL.
 
 iOS için Clandestine: Anomaly 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0